Na spotkaniach warsztatowych przyglądamy się ważny tematom wokół rodzicielstwa. Uczestnicy zyskują wiedzę i utrwalają ją sobie dzięki ćwiczeniom i rozmowom prowadzonym pod okiem naszych ekspertów.
Zapraszamy na warsztaty:
I inne. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij przycisk poniżej.
Grupa wsparcia i rozwoju dla mam, które niedawno urodziły dziecko. Na spotkania zapraszamy z maluszkiem by w wygodnej przestrzeni na poduchach i materacach poznać inne mamy, które są w podobnym momencie w życiu.
Kolejna edycja stałej grupy już w listopadzie, piątki 15-17
Urodziłam życie
Wyszło krzycząc z moich wnętrzności
I żąda ode mnie ofiary z mojego życia
Pochylam się nad małą kukiełką
Patrzymy na siebie
Czworgiem oczu.
(fragm. wiersza Anny Świrszczyńskiej, pt. „Macierzyństwo”)
Niedawno urodziłaś swoje pierwsze lub drugie dziecko. Debiutujesz w roli mamy lub uczysz się być mamą dwójki dzieci. Intensywnie doświadczasz tego, że Twój świat staje na głowie. Rytm dnia (i nocy) uległ całkowitej zmianie. Twoje ciało jest na 24-godzinnym dyżurze. Choć pewnie jesteś zadowoloną mamą, to czasami chciałabyś uciec z krzykiem. Zastanawiasz się, czy to, co Ci się przydarza jest normalne? Czy to tak ma być?
Jeżeli chcesz czerpać siłę ze spotkań z mamami o podobnych doświadczeniach – zapraszamy.
Mamy nadzieję, że te spotkania pomogą Wam odnaleźć siebie po rewolucji spowodowanej narodzinami malucha, a także oswoić i zaakceptować nową rolę. Będziemy rozmawiać o tym, co dla Was żywe i ważne, co porusza i zastanawia, a przede wszystkim przyglądać się sobie w sytuacji wielkiej zmiany. Zapraszamy mamy z dziećmi do 10-ego miesiąca życia.
Grupa odbywa się cyklicznie i jest zamknięta, cykl obejmuje 11 spotkań po 2 godziny.
Kolejna grupa: listopad 2024, piątki, godz. 15-17 (planujemy rozpocząć 8.11, ale wystartujemy wtedy, gdy zbierze się minimalna liczba uczestniczek, może to zatem być później).
Wiek dziecka: do 10 m-cy
Koszt: 780zł*
bilety do zakupu przez ekobilet, po zakupie biletu i tak prosimy o wypełnienie formularza zapisu
Jeśli 780zł to dla Ciebie za dużo lub potrzebujesz rozłożyć płatność na raty, prosimy, napisz do nas na psychoedukacja@stopociech.pl, a na pewno razem coś wymyślimy!
Zespół prowadzący Urodziłam Życie to wymiennie: Barbara Purgał, Marta Ryng, Monika Sejbuk-Radziwonka, Joanna Soja, Agata Ziółek.
Grupę piątkową poprowadzą Marta Ryng i Joanna Soja.
psychoedukacja@stopociech.pl
„Potrzebna jest cała wioska, żeby wychować jedno dziecko.” Zrób sobie Wioskę w Stu Pociechach!
Grupa wsparcia dla w kobiet składająca się z dwunastu cotygodniowych spotkań po trzy godziny. W stałym gronie matek będziemy mierzyć się z tym, co przynosi codzienność.
Udział w grupie jest bezpłatny.
„Potrzebna jest cała wioska, żeby wychować jedno dziecko.”
To wiadomo. Tylko skąd wziąć całą wioskę?
Niepokój, poczucie osamotnienia, przytłoczenie ogromem zadań i decyzji, a do tego zmęczenie – to chleb powszedni większości rodziców. Na zmęczenie nie mamy lekarstwa, ale na całą resztę lekarstwem jest Wioska. Zapraszamy na grupę dla matek. Bądźmy razem, korzystajmy ze swoich doświadczeń, słuchajmy się nawzajem i uczymy od siebie. Dzielmy się trudami i śmiejmy się razem. Zróbmy sobie Wioskę!
Bardzo często młodzi rodzice są zdani na siebie. Rodzice rodziców albo mieszkają daleko albo pracują. Nawet jak chętnie pomagają, to wpadają w konkretnych godzinach. Siostry, bracia, wujkowie i ciotki, przyjaciółki, kumple też gdzieś są, ale niekoniecznie dość blisko. O byciu razem z innymi, o rzeczywistej pomocy płynącej z tego, że nie jest się samemu w domu, często można jedynie pomarzyć. Poza tym będąc cały dzień z małymi dziećmi w domu, po prostu chciałoby się pogadać z kimś bez ocen, rad, bez licytacji, kto jest dzisiaj bardziej zmęczony. Otworzyć przed kimś nie tylko „gębę”, ale i serce.
A kiedy dzieci są starsze, takie przedszkolne lub szkolne, może łatwiej nam o kontakty z innymi dorosłymi, ale wcale nie tak łatwo spotkać się naprawdę.
Trudno czasem znaleźć ludzi, którym zaufamy na tyle, że będziemy mogli powierzyć im nasz niepokój o dzieci, naszą bezradność; takich, którzy nie będą nam radzić albo się z nami porównywać. Po spotkaniu z którymi będzie mam trochę lżej żyć.
Grupa jest adresowana zarówno do osób, które dotychczas nie uczestniczyły w naszych grupach i warsztatach, jak i do tych, które mają za sobą takie doświadczenie.
Jeśli już nas znasz, byłaś na naszych grupach i wiesz, o co chodzi – przyjdź! Jeśli jeszcze nie byłaś – też przyjdź. Zbuduj z nami swoją wioskę.
Grupa Wioska dla mam dzieci do lat 6.
Cykl składać się będzie z 11 cotygodniowych spotkań:
Start: jesień 2024
Na spotkania można przyjść z dzieckiem do 6 m.ż.
Aby zarezerwować miejsce w grupie należy wypełnić formularz (poniżej) i wysłać informację o zapisie na adres psychoedukacja@stopociech.pl – w tytule prosimy wpisać „udział w Wiosce”
Przed kwalifikacją do grupy konieczne jest odbycie konsultacji – na konsultację zaproszą osoby Prowadzące proponując możliwe terminy.
Po odbyciu konsultacji obowiązkowa jest wpłata kaucji w wysokości 100zł, która jest zwracana przy zakończeniu udziału w grupie. Więcej szczegółów w Regulaminie.
Udział w grupie jest bezpłatny. Spotkania są finansowane przez NIW – CRSO w ramach programu: Fundacja Sto Pociech – wsparcie Organizacji wsparciem Rodzin w ramach konkursu organizowanego w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033, Edycja 2024.
Grupa piątkowa: Patrycja Guba-Wawruch, Magdalena Szpak
Wszystkie pytania dotyczące grupy prosimy kierować na adres psychoedukacja@stopociech.pl
Nieodpłatna grupa wsparcia dla rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami.
poniedziałki: popołudniowa grupa dla rodziców godz. 18.00 -21.00
czwartki : poranna grupa dla mam godz. 10.00-13.00
Jeśli czujesz, że Twoje dziecko lub dzieci wymagają od Ciebie więcej uwagi, cierpliwości, proces ich wychowania wydaje Ci się trudniejszy niż innych dzieci, które znasz i chcesz o tym porozmawiać, zapraszamy Cię na naszą grupę. Jeśli próbujesz opowiedzieć o swoich trudnościach innym rodzicom, ale nie czujesz się dostatecznie zrozumian_, spotykasz się z nieadekwatnymi radami lub bagatelizowaniem, zapraszamy Cię na naszą grupę. Może Twoje dziecko ma chorobę przewlekłą, jest osobą z niepełnosprawnością, może ma diagnozę np. spektrum lub ADHD lub zastanawiasz się, czy warto taką diagnozę zrobić i chcesz posłuchać doświadczeń innych rodziców – zapraszamy Cię na nasze spotkania.
Wioska to grupa wsparcia, sprawy poruszane na niej to sprawy wnoszone przez uczestniczki. Mogą dotyczyć każdej wrażliwej czy ważnej w danym momencie sprawy, nie tylko kwestii związanych z dziećmi. Nie będziemy oceniać, dawać rad, pouczać, będziemy się słuchać i dzielić własnym doświadczeniem.
Cykl składać się będzie z 11 cotygodniowych spotkań trwających trzy godziny
Start: jesień 2024
Terminy spotkań:
Na spotkania można przyjść z dzieckiem do 6 m.ż.
Aby zarezerwować miejsce w grupie należy wypełnić formularz i wysłać informację o zapisie na adres psychoedukacja@stopociech.pl – w tytule prosimy wpisać: „udział w wiosce SP”
Przed kwalifikacją do grupy konieczne jest odbycie konsultacji – na konsultację zaproszą osoby Prowadzące proponując możliwe terminy.
Po odbyciu konsultacji obowiązkowa jest wpłata kaucji w wysokości 100zł, która jest zwracana przy zakończeniu udziału w grupie. Więcej szczegółów w Regulaminie.
Udział w grupie jest bezpłatny. Spotkania są finansowane przez NIW – CRSO w ramach programu: Fundacja Sto Pociech – wsparcie Organizacji wsparciem Rodzin w ramach konkursu organizowanego w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033, Edycja 2024.
poniedziałki : Kasia Gałązka i Maria Smereczyńska
czwartki : Janka Rykowska i Maria Smereczyńska
psychoedukacja@stopociech.pl
w tytule maila prosimy wpisać: wioska dla rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami rano/popołudnie
Nie mamy konkretnego obrazu, wizji ojcostwa dla Ciebie – ale jesteśmy pewni, że razem wybierzemy się w podróż pogłębiającą Twoje własne zrozumienie tego, kim możesz być jako ojciec.
Start: jesienna grupa zamknięta, zapraszamy na edycję zimowo-wiosenną, wtorki 18-21.
Udział w grupie jest bezpłatny.
Jeśli jesteś ojcem i:
Czujesz, że to zadanie, które czasem Cię przerasta?
Zdarza się, że wracasz do domu i marzysz o tym, aby świat wokół się choć na chwilę zatrzymał?
Czasem doświadczasz bezradności w codziennym życiu, w komunikacji z dziećmi?
Obawiasz się, że nie dasz swoim dzieciom tego, co jest dla Ciebie naprawdę ważne? Czasem może wątpisz w siebie jako ojca?
A może po prostu szukasz rozwoju i wzmocnienia – siebie jako osoby, partnera, ojca, aktywistę czy przedsiębiorcę? Chciałbyś przemyśleć to, jakim życiem żyjesz – jak organizujesz swoją codzienność i przejrzeć się w doświadczeniach innych?
Może też przy okazji zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami? Nie zaprzeczać im, ani nie blokować się na nich – tylko przyjąć – wobec siebie i innych mężczyzn, od których poczujesz wsparcie i akceptację. Może ze łzami i łamiącym głosem, a może bez… ?
Zależy ci na budowaniu trwałych więzi ze swoimi bliskimi?
Może przeczuwasz, że mogłoby Ci się przydać wsparcie innych w podobnej sytuacji?
A może nie spodziewasz się niczego dobrego po takiej grupie, a wchodzenie w nową grupę, i to złożoną z samych mężczyzn wydaje Ci się nieprzyjemnym wyzwaniem i trudnym zadaniem?
Jeśli odnajdujesz się choć w części z tych pytań, to zapraszamy – Grupa Ojców jest dla Ciebie!
Zapraszamy do spotkania z jej akceptacją i mocą płynącą ze spotkania, wymiany doświadczeń i inspiracji na ciąg dalszy Twojej relacji z samym sobą, Twoimi dziećmi i bliskimi. Nie mamy konkretnego obrazu, wizji ojcostwa dla Ciebie – ale jesteśmy pewni, że razem wybierzemy się w podróż pogłębiającą Twoje własne zrozumienie tego, kim możesz być jako ojciec.
To nas obecnych i zaangażowanych potrzebują nasze dzieci, jak i nasze związki z bliskimi nam ludźmi!
Zapraszamy!
Grupa Ojców jest autorskim programem wsparcia dla ojców, wypracowanym w Fundacji Sto Pociech na przestrzeni ponad 12 lat. Łączy formułę grupy wsparcia i warsztatu, inspiruje do przemyśleń i wspiera mężczyzn w codziennym życiu. Wzmacnia i pomaga czerpać siłę i moc ze spotkania z innymi ludźmi.
Cykl to: 11 spotkań, wtorki 18-21
Start: jesienna grupa zamknięta, zapraszamy na edycję zimowo-wiosenną, wtorki 18-21.
Dalsze szczegóły organizacyjne podamy bliżej terminu.
Grupa jest stała, ruszy, gdy zbierze się 11-12 osób. Aby się zapisać należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (link poniżej).
Aby zarezerwować miejsce w grupie należy wypełnić formularz i wysłać informację o zapisie na adres psychoedukacja@stopociech.pl – w tytule prosimy wpisać: „udział w Grupie Ojców”
Przed kwalifikacją do grupy konieczne jest odbycie konsultacji – na konsultację zaproszą osoby Prowadzące proponując możliwe terminy.
Po odbyciu konsultacji obowiązkowa jest wpłata kaucji w wysokości 100zł, która jest zwracana przy zakończeniu udziału w grupie. Więcej szczegółów w Regulaminie.
Udział w grupie jest bezpłatny. Spotkania są finansowane przez NIW – CRSO w ramach programu: Fundacja Sto Pociech – wsparcie Organizacji wsparciem Rodzin w ramach konkursu organizowanego w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033, Edycja 2024.
Paweł Ogrodzki i Mateusz Wądrzyk
Więcej informacji: psychoedukacja@stopociech.pl w tytule prosimy wpisać: „Grupa Ojców”.
Ta grupa to pomysł na zasilenie Waszych rodzicielskich mocy. To czas spotkania z innymi rodzicami, czas na bycie usłyszanym, zobaczonym, ale też zobaczenie siebie na tle innych rodziców.
Z naszego doświadczenia pracy grupowej ten rodzaj bycia razem przynosi uczestnikom ulgę i poczucie zrozumienia.
Zastanowimy się co stanowi bazę zdrowych relacji w rodzinie, jak można ją wzmacniać i o nią dbać.
piątki, 13:30-16:30, start: grupa w toku
Katarzyna Gałązka i Maria Smereczyńska
psychoedukacja@stopociech.pl
W tytule maila proszę wpisać „rodzicielski powerbank”.
Grupa dla rodziców dzieci w wieku 12-16 lat.
Martwisz się, złościsz , panikujesz, do tego masz poczucie, że wszystko, co robisz, robisz źle. To, co kiedyś działało w kontakcie z Twoim dzieckiem, teraz kończy się awanturą albo obrażeniem, nierzadko połączonym z trzaskaniem drzwiami.
Czy jest coś, co możesz zrobić dla siebie, aby w tym czasie, nie bez przyczyny nazywanym kryzysem adolescencji, czuć się trochę lepiej?
Udział w grupie jest bezpłatny.
Bardzo kochasz swoje dziecko, a ono teraz tego nie widzi.
Stało się zamknięte w sobie. Czasem reaguje na to, co robisz czy mówisz, jakby zakładało Twoje złe intencje. Nie chcesz być jego wrogiem i tylko kazać i zakazywać, ale masz poczucie, że Twoja rola ograniczyła się właśnie do tego.
Boisz się o nie, gdy jest w domu zatopione w internecie i nie robi nic z sensem, ale także wtedy, gdy snuje się z po nocy nie wiadomo z kim.
Masz setki pytań przelatujących Ci przez głowę:
Jeśli chcesz pogadać z innymi rodzicami, dowiedzieć się, co jeszcze można zrobić w takiej sytuacji, jakiej jesteś, na spokojnie przyjrzeć się, jakie są konsekwencje różnych naszych działań to zapraszamy na grupę dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku 12 -16 lat.
Taka grupa to:
Grupa to 11 spotkań trwających 3 godziny.
Spotkania we środy w godzinach 17.30 – 20.30.
Start : jesień 2024r.
Grupa ruszy po zebraniu się co najmniej 10 osób.
Opłata za grupę: grupa bezpłatna
Aby zarezerwować miejsce w grupie należy wypełnić formularz i wysłać informację o zapisie na adres psychoedukacja@stopociech.pl – w tytule prosimy wpisać: „udział w Grupie nastolatki”
Przed kwalifikacją do grupy konieczne jest odbycie konsultacji – na konsultację zaproszą osoby Prowadzące proponując możliwe terminy.
Po odbyciu konsultacji obowiązkowa jest wpłata kaucji w wysokości 100zł, która jest zwracana przy zakończeniu udziału w grupie. Więcej szczegółów w Regulaminie.
Udział w grupie jest bezpłatny. Spotkania są finansowane przez NIW – CRSO w ramach programu: Fundacja Sto Pociech – wsparcie Organizacji wsparciem Rodzin w ramach konkursu organizowanego w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033, Edycja 2024.
Janka Rykowska i Monika Mokrzyszczak
Więcej informacji: psychoedukacja@stopociech.pl (w tytule prosimy wpisać „nastolatki”)
….Przeżywasz konflikt lub jesteś w sporze ze współmałżonkiem, dzieckiem, rodzicem lub inną osobą?
….Podejmowane próby rozmów prowadzą do narastania konfliktu, problemy piętrzą się zamiast maleć?
Mediacja jest procedurą rozwiązywania konfliktu, w której fachowy i doświadczony mediator towarzyszy uczestnikom/stronom w procesie uzgodnień, pomagając w usprawnieniu komunikacji, zdefiniowaniu kwestii spornych, określeniu potrzeb i interesów każdej ze stron oraz, o ile taka jest ich wola, wypracowaniu wzajemnie satysfakcjonującego oraz świadomego porozumienia.
Mediacja pomaga:
- uzgodnić rozwiązania konkretnych problemów w życiu rodziny, związanych np. z obowiązkami, pieniędzmi, opieką nad starszymi członkami rodziny, sprawą spadkową, sposobem wychowania dzieci, sposobem spędzania wolnego czasu;
– osiągnąć porozumienie, co do wspólnych spraw przy planach rozejścia lub separacji (opieka nad dzieckiem, alimenty, decyzja o wyborze szkoły/przedszkola, sprawy mieszkaniowe, finanse);
– naprawić relacje przy jednoczesnej próbie rozwiązania sporu;
– rozwiązać problemy, które napotykają małżeństwa/pary żyjące w powtórnym związku;
– rozwiązać problemy w rodzinach adopcyjnych i zastępczych (między rodzeństwem, rodzicami a dziećmi, w kontaktach z rodziną biologiczną dziecka);
– poradzić sobie z konfliktem między pokoleniami (teściowie synowa/zięć, rodzice dzieci, dziadkowie wnuki).
Zasady mediacji:
DOBROWOLNOŚĆ – udział w mediacji jest dobrowolny na pierwszej sesji po wysłuchaniu reguł i zasad mediacji, strony decydują, czy chcą w niej wziąć udział, same też zgłaszają, gdy chcą zakończyć proces mediacji
Proces uzgadniania na drodze mediacji oraz wypracowane rozwiązanie są w pełni AKCEPTOWALNE dla obu stron
POUFNOŚĆ – wszystko, co zostaje powiedziane podczas sesji objęte jest tajemnicą, mediator nie może zostać powołany na świadka w sprawie, której dotyczy mediacja – zapewnia to stronom poczucie bezpieczeństwa
BEZSTRONNOŚĆ – mediatorzy nie stają po żadnej ze stron konfliktu, nie oceniają i nie określają winnych, starają się, by każdy uczestnik mediacji miał tyle samo przestrzeni na określenie swoich interesów, uczuć oraz potrzeb
NEUTRALNOŚĆ – mediatorzy są neutralni wobec problemu, nie przekonują, które rozwiązanie jest najlepsze (o treści i formie porozumienia decydują strony), nie dają gotowych rad, zaakceptują każde rozwiązanie, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron
Nasi mediatorzy:
Izabela Kuban – psycholog, socjolog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych.
Karolina Markiewicz – psycholog, specjalizuje się w pomocy dzieciom, młodzieży i rodzicom, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Stowarzyszenia
Leszek Kluz – mediator, negocjator, coach kryzysowy, facylitator Kręgów Naprawczych (Restorative Circles), od 2003 roku wykorzystuje w swoim życiu i pracy metodę Nonviolent Communication. Członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. Mediator Komitetu Ochrony Praw Dziecka.
Mirosław Pilśniak - członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych, dominikanin, doradca ruchu formacji dialogu małżeńskiego „Spotkania Małżeńskie”.
Zapisy i uzgodnienia spotkania:
510118691 oraz 698645365