Zgłoś się do nas jeśli potrzebujesz konsultacji lub psychoterapii.
Oferujemy również bezpłatne konsultacje dla rodzin w trudnej sytuacji finansowej.
Tu możesz zgłosić się po wsparcie w kryzysie życiowym oraz po psychoterapię pomagającą przezwyciężyć trudności i psychiczne cierpienie.
Pierwszy krok to zawsze spotkanie z psychologiem/psychoterapeutą, które pomoże zrozumieć, o co chodzi i dobrać odpowiedni rodzaj pomocy.
Dla kogo?
Dla osób dorosłych, zmagających się z:
● problemami psychologicznymi, emocjonalnymi, relacyjnymi,
● z zaburzeniami nastroju, w tym z depresją, zaburzeniami lękowymi
● z objawami o podłożu nerwicowym (np. kompulsje, natrętne myśli, hipochondria) i psychosomatycznym
● z zaburzeniami osobowości
● z problemami leżącymi u podstaw mechanizmu uzależnienia i współuzależnienia,
● z zaburzeniami odżywiania,
● cierpiących na problemy ze snem, chronicznym zmęczeniem oraz borykających się z problemami w życiu seksualnym.
● z doświadczeniem dorastania w rodzinie dysfunkcyjnej, w warunkach przewlekłej traumy relacyjnej w rodzinie pochodzenia (syndrom DDA/DDD), lub w rodzinie własnej,
Psychoterapia może także służyć osobom, które nie doświadczają konkretnych objawów, ale które potrzebują pomocy ze względu na przeżywane:
● kryzysy życiowe, np. kryzys okołorozwodowy, kryzys związany z utratą pracy czy bliskiej osoby,
● trudności na etapie wielkiej zmiany życiowej związanej z ciążą, porodem i opieką nad małym dzieckiem,
● doświadczenie traumy porodowej, zagrożonej ciąży, poronienia,
● poczucie pustki wewnętrznej, kryzys egzystencjalny, brak zadowolenia i sensu życia,
● niskie poczucie własnej wartości
● nadmierny stres i wypalenie
● problemy z własną tożsamością,
A także jest dla osób, które potrzebują zatrzymania się, wzmocnienia, lepszego zrozumienia siebie i własnych zachowań. Chcących lepiej radzić sobie w codziennych sytuacjach, czerpać więcej radości z życia, rozwijać pełniej swój potencjał.
Każdy proces terapeutyczny rozpoczyna się kilkoma sesjami konsultacyjnymi, podczas których jest czas na rozpoznanie problemów zgłaszającej się osoby, dobranie odpowiedniej formy pomocy, zdefiniowanie celów psychoterapii i omówienie kontraktu – czyli umowy na warunki wspólnej pracy terapeutycznej.
Zapraszamy do wspólnej pracy ukierunkowanej na:
● radzenie sobie ze skutkami przewlekłego stresu
● odzyskanie energii do życia i poczucia wpływu na własne życie
● integrację osobowości
● poszukanie rozwiązań Państwa codziennych problemów i ograniczenie ryzyka ich
ponownego wystąpienia
● wzmocnienie poczucia własnej wartości i odzyskanie poczucia odpowiedzialności za własne życie
● uporanie się ze skutkami trudnej przeszłości
Zapisy:
– telefoniczne – dzwoniąc bezpośrednio do psychoterapeuty, z którym chcą się Państwo spotkać – numery telefonów znajdują się poniżej, przy informacjach o naszych specjalistach
– za pomocą formularza kontaktowego (link na dole strony, my skontaktujemy się z Państwem korzystając z podanych tam danych).
Koszt:
konsultacja indywidualna (50 min): od 180 do 200zł
psychoterapia indywidualna (50min): od 180 do 200zł
Magdalena Bylka-Górska
Jestem psychoterapeutką psychodynamiczną w trakcie certyfikacji, pracuję indywidualnie i grupowo, z osobami dorosłymi. Ukończyłam czteroletnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej przy Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (www.kcp.krakow.pl) oraz Instytut Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej (www.psychodynamika.pl). W swojej pracy łączę podejście psychodynamiczne z pracą ze świadomością ciała – Focusing Oriented Theraphy.
Doświadczenie w psychoterapii zdobywałam od 2001 roku prowadząc grupy terapeutyczne m.in w Ośrodku Synapsis, w Środowiskowym Domu Samopomocy dzielnicy Żoliborz, Ośrodku Intra i psychoterapię indywidualną osób dorosłych, a także odbywając staże w Klinice Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii, w Ośrodku Psychiatrii Dziecięcej Szpitala Nowowiejska 27 oraz na Całodobowym Oddziale Psychiatrycznym szpitala Bielańskiego w Warszawie.
W gabinecie fundacji Sto Pociech prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych w nurcie psychodynamicznym oraz poradnictwo psychologiczne i pomoc w kryzysie. Także wsparcie i psychoterapię dla kobiet w okresie okołoporodowym. Pracuję pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów PTP i PTPd.
Jestem także trenerką (Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego przy KCP i Szkoła Trenerów Ośrodka Intra). Od kilkunastu lat wspieram matki i rodziców w okresie ciąży, po porodzie i później w wyzwaniach wychowawczych i rozwojowych. Od początku istnienia Stu Pociech współtworzyłam i prowadziłam warsztaty i grupy dla kobiet, rodziców i par oraz szkolenia dla profesjonalistów pracujących z rodzicami.
Zapraszam do kontaktu: 507 495 864
Grzegorz Brachfogel
Jestem psychoterapeutą w trakcie certyfikacji w Szkole Psychoterapii DDA prowadzonej przez Stowarzyszenie ODDO (z egzaminem końcowym certyfikowanym przez Polską Radę Psychoterapii). Wcześniej ukończyłem dwuletni kurs Studium Socjoterapii przy Kuratorium Oświaty w Warszawie. Odbyłem dwuletni staż psychoterapii grupowej w grupie psychoterapeutycznej dla osób z doświadczeniem DDA/DDD, a wcześniej – także własną terapię. Moją pracę rozpoczynałem w dzielnicowej poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży Synapsis na warszawskim Ursynowie. Następnie przez kilka lat pracowałem z młodzieżą i dorosłymi z zaburzeniami rozwoju ze spektrum autyzmu. Obecnie od kilku lat prowadzę grupy wsparcia, których uczestnikami byli ojcowie oraz osoby z syndromem DDA/DDD. Najbliżej mi do założeń humanistycznego nurtu psychoterapii. Cenię perspektywę terapii egzystencjalnej oraz nurtu Gestalt. Podstawowym narzędziem mojej pracy jest partnerska, sprzyjająca rozwojowi relacja terapeutyczna z moimi Klientami. Koncentrujemy się w niej na bieżącym doświadczeniu, wspólnie podążając tropem jego znaczeń, ale także źródeł, omawiając napotykane trudności i problemy. Wspólnie poszukujemy i identyfikujemy psychiczne i społeczne zasoby osób, z którymi pracuję. Jestem uważny na kwestię szanowania granic w relacjach – także tej terapeutycznej. Przywiązuję duże znaczenie do kontaktu z emocjami, do ich energii i znaczenia dla skutecznego dbania o własne potrzeby. W pracy sięgam także do własnych refleksji, emocji i potrzeb, dzieląc się nimi z moimi Klientami i odzwierciedlając ich doświadczenia w procesie terapii. Świadomie i konsekwentnie towarzyszę w wypracowywaniu i umacnianiu ich własnej perspektywy życiowej, odkrywaniu i oswajaniu własnego miejsca na drodze, na której dokonują osobistych wyborów i podejmują własne decyzje w zgodzie z sobą i w poczuciu realnej odpowiedzialności za siebie i swoje życie. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji. Ważny jest dla mnie bezpośredni kontakt z moimi Klientami. Podejmuję się jednak także – po uzgodnieniu warunków takiego kontraktu – pracy w trybie on-line. Prywatnie jestem ojcem dwóch dorosłych już synów. Mam 54 lata.
Mój numer tel. 601 500 775
Elżbieta Marcinkiewicz – aktualnie na urlopie macierzyńskim, zapisy wstrzymane
Jestem z wykształcenia psycholożką i psychoterapeutką.
Ukończyłam Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, a szkolenie psychoterapeutyczne w czteroletniej Szkole Psychoterapii DDA. Pracuję w kontakcie indywidualnym oraz grupowym. Prowadzę grupy wsparcia dla osób dorosłych i rodziców z syndromem DDA/DDD, a także psychoterapię indywidualną. Pracuję pod stałą superwizją.
Zapraszam do kontaktu: 530 105 680
Zapraszamy (indywidualnie oraz w parach rodzicielskich) na konsultacje psychologiczne dla rodziców dzieci w wieku do 18 roku życia.
Konsultacje dają możliwość omówienia w kameralnej, bezpiecznej atmosferze swoich trudności osobistych, wychowawczych, relacyjnych. Wspólnie poszukamy doraźnych rozwiązań dla problemów i omówimy inne, możliwe do podjęcia działania zmierzające do ich rozwiązania w przyszłości.
Działamy również we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą oraz Narodowym Instytutem Wolności, dzięki czemu posiadamy pulę bezpłatnych konsultacji.
Photo by Priscilla Du Preez
Zapraszamy Państwa na konsultacje psychologiczne dla osób dorosłych, podczas których rozmawiamy o tym, co sprowadziło klienta do gabinetu psychologicznego i dlaczego zdecydował się szukać pomocy właśnie w tym momencie.
Konsultacje dają możliwość omówienia w kameralnej, bezpiecznej atmosferze swoich trudności osobistych, wychowawczych, relacyjnych i innych. Wspólnie poszukamy doraźnych rozwiązań dla problemów i omówimy inne, możliwe do podjęcia działania zmierzające do ich rozwiązania w przyszłości.
W ramach konsultacji przewidujemy w każdym miesiącu pulę nieodpłatnych spotkań, finansowanych przez Urząd m. st. Warszawy dla jej mieszkańców. W ramach tej puli, w zależności od złożoności sytuacji, jednej osobie poświęcimy jedną do trzech godzin nieodpłatnych konsultacji.
Dla kogo?
W czym może pomóc?
Jeśli chcesz przeczytać o konsultacjach dla rodziców, kliknij „dowiedz się więcej” na dole kafelka.
Zapisz się do jednego z naszych specjalistów za pomocą formularza kontaktowego na dole strony.
Koszt:
konsultacja indywidualna (50 min): od 170 do 200zł
psychoterapia indywidualna (50min): od 170 do 200zł
Magda Bylka-Górska
Grzegorz Brachfogel
Elżbieta Marcinkiewicz – aktualnie na urlopie macierzyńskim, zapisy wstrzymane
Tu możesz zgłosić się, jeśli jesteś rodzicem/opiekunem i potrzebujesz porozmawiać o wszelkich kwestiach związanych z rozwojem seksualnym dzieci i młodzieży.
Konsultacje to od 1 do 3 spotkań, w czasie których porozmawiamy o Twoich wątpliwościach, pytaniach, poszukamy rozwiązań lub nowej perspektywy, ewentualnie ustalimy kolejne kroki (lektury, wsparcie innego specjalisty, udział w warsztacie czy grupie wsparcia itp.)
Dla kogo?
• Osób dorosłych
• Rodziców i opiekunów
• Niepokojących się wpływem własnych doświadczeń na dziecko
• Niepokojących się konkretnymi zachowaniami dziecka
• Chcących wesprzeć dzieci w ich rozwoju
• Chcących towarzyszyć dzieciom w ich poszukiwaniach tożsamościowych
• Chcących uzupełnić wiedzę w zakresie edukacji seksualnej
• Szukających dobrych odpowiedzi na dziecięce pytania
• Pragnących swobodniej komunikować się w zakresie seksualności
• Niepewnych jak reagować w różnych zaskakujących sytuacjach związanych z seksualnością dzieci i młodzieży
• Chcących eksplorować własne przekonania i postawy wobec seksualności
• Potrzebujących rozmowy na temat ciała, płci, orientacji, tożsamości
W czym może pomóc:
• W uporządkowaniu wiedzy i emocji
• Znalezieniu dobrej reakcji na różne sytuacje
• Rozmowach z dziećmi
• Własnym rozwoju
• Oddzieleniu tego, co niepokojące w zachowaniu dzieci, od tego co rozwojowe
• Dbaniu o zdrowie i dobrostan dzieci i dorosłych
Konsultacje odbywają się stacjonarnie w budynku Fundacji lub online.
Jedna konsultacja trwa 50 minut, a jej koszt to 180zł.
Zapisy drogą mailową: k.galazka@stopociech.pl
Katarzyna Gałązka – Certyfikowana trenerka Family Lab, organizacji założonej przez Jespera Juula.
Ukończyła „Szkołę prowadzenia grup wsparcia” w Fundacji Sto Pociech i studia podyplomowe
Seksuologia Praktyczna na uczelni SWPS.
Regularnie uczestniczy w superwizjach i warsztatach z zakresu rodzicielstwa i edukacji seksualnej.
Prowadzi seminaria inspirujące, warsztaty, grupy wsparcia i konsultacje dla rodziców, opiekunów,
nauczycieli i wychowawców. Prywatnie żona, mama trójki dzieci.
W razie pytań dotyczących konsultacji prosimy o mail bezpośrednio do prowadzącej: k.galazka@stopociech.pl