Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony
Zapisz się

O nas

Sto Pociech. Tu się dzieją małe wielkie rzeczy.

Jesteśmy miejscem sprzyjającym budowaniu relacji, spotkaniom rodziców z dziećmi, z innymi i ze sobą samym.
Wspieramy dorosłych w byciu wystarczająco dobrym rodzicem i pomagamy w trudnych sytuacjach.
Tworzymy wyjątkową przestrzeń, inspirującą do naturalnej, spontanicznej zabawy,
swobodnego rozwoju i odkrywania otaczającego świata.

Działamy 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora.
Prowadzimy zajęcia, spotkania i konsultacje dla różnych grup odbiorców –
dla rodziców (mam, tatów, babć) i dzieci od 0 do 9 lat.

Jesteśmy przystankiem dla całych rodzin.

Uczymy, jak być wystarczająco dobrym rodzicem

Uważamy, że wczesne dzieciństwo to kluczowy okres w życiu, a jego jakość bezpośrednio zależy od kondycji rodzicielstwa w tym czasie.

Jesteśmy przekonani, że zgodnie z formułą „lepiej zapobiegać niż leczyć”, wsparcie dane rodzinie na wczesnym etapie jej rozwoju najlepiej zapobiega dysfunkcjom i patologiom w późniejszych latach.

Prowadzimy na warszawskiej Starówce ośrodek wsparcia, profilaktyki i integracji

Pomagamy w sytuacjach trudnych i w odkrywaniu wciąż na nowo radości z bycia rodzicem.

Prowadzimy modelowy ośrodek wsparcia, profilaktyki i integracji dla rodzin z małymi dziećmi. Dążymy do tego, aby ta praktyka stawała się jak najbardziej popularna.

Fundacja to miejsce z historią, wzrastające wraz z rodzinami, które przez lata ją współtworzyły.

Legenda o prapoczątkach

Działo się to dawno, dawno temu, kiedy ci, którzy sięgają nam dzisiaj do ramion stawiali swoje pierwsze kroki. Dwie kobiety, Kasia i Dorota, zostały – wcale nie nagle, za to dokładnie w tym samym czasie – zatrzymane w pędzie swojego dotychczasowego życia przez macierzyństwo i przeżywały to, co tysiące innych młodych matek w wielkim mieście w podobnej sytuacji.

Samotność w domu, trudności z wychodzeniem, konieczność skupienia się na dziecku, żal do męża wracającego z pracy i pytającego z troską: miałaś dobry dzień? Wisząc na telefonie zastanawiały się: Co jest? Spełniły się nasze marzenia, mamy dzieci, a oprócz nich jeszcze mamy czas, możemy się zastanowić, co jest czym. I zamiast się z tego cieszyć jesteśmy jak balony, z których spuszczono powietrze.

Wciąż jednak miały nadzieję, że ta szczególna izolacja, godziny na rozmyślania, monotonia spacerów, „transowe” tańce z dzieckiem na rękach, żeby wreszcie usnęło, skończą się jakimś oświeceniem. Zastanawiały się, co zrobić, żeby ta sytuacja pracowała na ich korzyść. I w końcu pojawił się pomysł na miejsce przyjazne rodzinom z małymi dziećmi. „Myślałyśmy o nim kierując się własnymi potrzebami. Chciałyśmy, żeby to miejsce dawało wytchnienie, ale jednocześnie wyrywało z monotonii, apatii, pozwalało się wygadać i wykrzyczeć. Inspirowało, pokazywało, jak spożytkować czas tzw. siedzenia w domu.”

W 2005 roku jako nieformalna inicjatywa powstał Klubik Maluchów i Rodziców „Sto pociech”. 

Fundacja Sto Pociech została zarejestrowana w kwietniu 2007 roku, przejęła działania Klubiku oraz umożliwiła ich rozszerzenie.

W maju 2009 roku Fundacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego.

Zespół Fundacji

Fundacja Sto Pociech powstała z inicjatywy rodziców.
Fundacja Sto Pociech powstała z powodu dzieci.
Sto pociech mają z niej jedni i drudzy.

Zespół fundacji to w większości rodzice małych i większych dzieci. Oprócz tego, że są
profesjonalistami w różnych dziedzinach i rodzicami, mają rozmaite pasje, którymi dzielą się z innymi.
Wszystkie zdarzenia w Stu Pociechach realizowane są przez specjalistów przygotowanych do twórczej
pracy z małymi dziećmi oraz do wspierania rodziców w ich roli wychowawczej.
Fundacja współpracuje z ekspertami z rożnych organizacji pozarządowych oraz ośrodków akademickich.

Zarząd Fundacji

Team
Katarzyna Dołęgowska-Urlich
Team
Katarzyna Milencka
Team
Marlena Szymczyk
Team
Joanna Szulc-Salwicka
Team
Agata Ziółek

Rada Fundacji

Nathalie Bolgert
Dorota Ogrodzka
Przewodnicząca Rady
Agnieszka Stążka-Gawrysiak
Rafał Świeżak

Zespół prowadząch grupy i warsztaty dla dorosłych:

Team

Katarzyna Dołęgowska-Urlich

Trenerka, pomysłodawczyni i współzałożycielka Stu Pociech. Od wielu lat prowadzi grupy wsparcia dla rodziców, zwłaszcza matek. Tworzy i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne oraz grupy wsparcia i rozwoju dla rodziców. Współautorka ogólnopolskiego programu adresowanego do młodych matek "Urodziłam życie". Obecnie szkoli trenerki grup Urodziłam Życie i superwizuje ich pracę. Od początku zaangażowana w tworzenie i realizację Szkoły Trenerów Grup Wsparcia. Superwizuje pracę trenerów grup wsparcia. Absolwentka animacji kultury UW, socjoterapii, szkoły trenerów i licznych szkoleń z zakresu pracy z grupą. Nieustannie zadziwia ją, jaką siłę daje grupa. Jest mamą trójki dzieci: Maćka, Hani i Jaśka.
Prowadzi: warsztat trenerski Urodziłam Życie, trening interpersonalny
Team

Kasia Gałązka

Certyfikowana trenerka Family Lab, organizacji założonej przez Jespera Juula. Ukończyła "Szkołę prowadzenia grup wsparcia" w Fundacji Sto Pociech i studia podyplomowe Seksuologia Praktyczna na uczelni SWPS. Regularnie uczestniczy w superwizjach i warsztatach z zakresu rodzicielstwa i edukacji seksualnej. Prowadzi seminaria inspirujące, warsztaty, grupy wsparcia dla rodziców. Prywatnie żona Marcina, mama trójki dzieci.
Prowadzi: warsztaty dla dorosłych
Team

Janka Rykowska

Psycholożka, interwentka kryzysowa, trener. Przez pięć lat pracowała z młodzieżą autystyczną, a potem przez dziesięć lat była konsultantem w Instytucie Gallupa. Ukończyła Szkołę Treningu Grupowego, Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej oraz Studium Pomocy Psychologicznej dla Par. Jest realizatorką Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Od września 2014 w zespole Stu Pociech prowadzi warsztaty psychoedukacyjne, grupy wsparcia dla rodziców, konsultacje psychologiczne i treningi interpersonalne. Jest współautorką i realizatorką wielu grup wsparcia dla rodziców . Prowadzi GROM - grupę rozwoju osobistego matek- grupę wsparcia dla matek " komandosek codzienności", Strefę Mocy - grupę wsparcia dla rodziców, " Moje dziecko mnie złości" itd.. Współprowadzi Szkołę Trenerów Grup Wsparcia od samego początku jej istnienia. Prowadzi także superwizje dla trenerów prowadzących grupy wsparcia. Jest mamą trzech córek: Marylki, Hańci i Lulki.
Prowadzi: warsztaty dla dorosłych, Szkołę Trenerów Grup Wsparcia
Team

Maria Smereczyńska

Od 2020 r. po odbyciu dwuletniego stażu pracuje w Fundacji Sto Pociech w zespole psychoedukacji. Prowadzi grupy wsparcia, warsztaty i seminaria dla rodziców. Ukończyła Szkołę dla Rodziców i Wychowawców stopień I, Szkołę Trenerów Grup Wsparcia dla Rodziców w Fundacji Sto Pociech, a w 2018 r. szkolenie trenerskie Fundacji FamilyLab Polska. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi na kierunkach: Wyższe Studium oraz Realizacji Telewizyjnej. W latach 2006 – 2020 pracowała jako montażystka telewizyjna i filmowa. Prywatnie mama dwóch synów.
Prowadzi: Wioska, Urodziłam Życie
Team

Agata Ziółek

Z wykształcenia jestem psycholożką ze specjalizacją kliniczną, w Fundacji działam od 2016 roku. Prowadziłam grupy wsparciowo-rozwojowe dla dzieci i ich rodziców, takie jak: Szperaki, Szperaki Starszaki oraz Szperaki Leśne. Byłam także wolontariuszką w Klubie dla Dzieci z Problemami Emocjonalnymi i ich Rodziców, afiliowanego przy PTP. Ukończyłam szkolenie z prowadzenia grup wsparcia Urodziłam Życie, które współprowadzę w Fundacji. Po urodzeniu mojego pierwszego dziecka postanowiłam skupić się w swojej pracy na wspieraniu wczesnego rodzicielstwa, pomocy mamom w połogu i pierwszych miesiącach życia ich dziecka. Moim nadrzędnym celem jest zdejmowanie z młodych rodziców, zwłaszcza mam, poczucia winy, nadmiernej odpowiedzialności i stresu. Mówię o mocy płynącej ze wspólnoty i wioski, którą sama mozolnie buduję. Ponadto zajmuję się także naszymi social mediami i stroną www. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci: Stefana i Eweliny.
Prowadzi: Urodziłam Życie

Zespół psychoterapeutów

Team

Grzegorz Brachfogel

Jestem psychoterapeutą w trakcie certyfikacji w Szkole Psychoterapii DDA prowadzonej przez Stowarzyszenie ODDO (z egzaminem końcowym certyfikowanym przez Polską Radę Psychoterapii). Wcześniej ukończyłem dwuletni kurs Studium Socjoterapii przy Kuratorium Oświaty w Warszawie. Odbyłem dwuletni staż psychoterapii grupowej w grupie psychoterapeutycznej dla osób z doświadczeniem DDA/DDD, a wcześniej - także własną terapię. Moją pracę rozpoczynałem w dzielnicowej poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży Synapsis na warszawskim Ursynowie. Następnie przez kilka lat pracowałem z młodzieżą i dorosłymi z zaburzeniami rozwoju ze spektrum autyzmu. Obecnie od kilku lat prowadzę grupy wsparcia, których uczestnikami są ojcowie oraz osoby z syndromem DDA/DDD. Najbliżej mi do założeń humanistycznego nurtu psychoterapii. Cenię perspektywę terapii egzystencjalnej oraz nurtu Gestalt. Podstawowym narzędziem mojej pracy jest partnerska, sprzyjająca rozwojowi relacja terapeutyczna z moimi Klientami. Koncentrujemy się w niej na bieżącym doświadczeniu, wspólnie podążając tropem jego znaczeń, ale także źródeł, omawiając napotykane trudności i problemy. Wspólnie poszukujemy i identyfikujemy psychiczne i społeczne zasoby osób, z którymi pracuję. Jestem uważny na kwestię szanowania granic w relacjach – także tej terapeutycznej. Przywiązuję duże znaczenie do kontaktu z emocjami, do ich energii i znaczenia dla skutecznego dbania o własne potrzeby. W pracy sięgam także do własnych refleksji, emocji i potrzeb, dzieląc się nimi z moimi Klientami i odzwierciedlając ich doświadczenia w procesie terapii. Świadomie i konsekwentnie towarzyszę w wypracowywaniu i umacnianiu ich własnej perspektywy życiowej, odkrywaniu i oswajaniu własnego miejsca na drodze, na której dokonują osobistych wyborów i podejmują własne decyzje w zgodzie z sobą i w poczuciu realnej odpowiedzialności za siebie i swoje życie. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji. Ważny jest dla mnie bezpośredni kontakt z moimi Klientami. Podejmuję się jednak także – po uzgodnieniu warunków takiego kontraktu – pracy w trybie on-line. Prywatnie jestem ojcem dwóch dorosłych już synów. Mam 54 lata. Mój numer tel. 601 500 775
Prowadzi: grupa ojców, psychoterapia indywidualna, grupy DDA, DDD
Team

Magda Bylka-Górska

Psychoterapeutka i trenerka. Ukończyła szkołę psychoterapii Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego KCP, szkołę trenerów INTRA, Szkołę Treningu Grupowego oraz szkolenia z Focusing Oriented Theraphy. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej (www.psychodynamika.pl). W gabinecie Fundacji Sto Pociech zajmuje się psychoterapią indywidualną w nurcie psychodynamicznym, poradnictwem psychologicznym i pomocą w kryzysie, a także wsparciem i psychoterapią dla kobiet w ciąży i w okresie okołoporodowym. Współautorka i wieloletnia prowadząca warsztatów i grup dla kobiet, rodziców i par oraz szkoleń dla profesjonalistów pracujących z rodzicami. Szkoli trenerki grup Urodziłam Życie. Od 1998 roku zajmuje się pomocą psychologiczną i terapią, od 2005 roku pracuje w zespole Fundacji Sto Pociech.
Prowadzi: psychoterapia indywidualna, warsztat trenerski Urodziłam Życie
Team

Ela Marcinkiewicz

Psycholożka, psychoterapeutka w podejściu integracyjnym. Prowadzi grupy wsparcia dla osób dorosłych i rodziców z syndromem DDA/DDD (,,Miejsce dla siebie") oraz warsztaty rozwoju osobistego. Ponadto pracuje indywidualnie, prowadząc psychoterapię i konsultacje psychologiczne. Ukończyła Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz szkolenie psychoterapeutyczne w czteroletniej Szkole Psychoterapii DDA. Swoją praktykę poddaje regularnej superwizji. Aktualnie na zwolnieniu lekarskim
Prowadzi: psychoterapia indywidualna

Zespół pracujący z dziećmi:

Team

Asia Kasztelaniec

Działam w Fundacji Sto Pociech od 2021 r. Jestem doświadczoną towarzyszką i kreatorką zabaw twórczych. Piszę i realizuję scenariusze spotkań z nową i klasyczną literaturą dla dzieci, kulturoznawstwem, historią sztuki i wiedzą o przyrodzie. Jestem autorką projektów i warsztatów realizowanych na zlecenie warszawskich organizacji pozarządowych i instytucji kultury. Czaruję uśmiechem, dobrym słowem i opowieścią. Znam niejedną dzikorosnącą roślinę, uwielbiam doświadczać i obserwować przyrodę, tworzyć kompozycje z tego co pod ręką. Byłam nauczycielką w przedszkolu leśnym. Wspieram obecnością podczas swobodnej zabawy i kreatywnych działań na świeżym powietrzu w lasach i parkach miejskich. Organizuję urodzinowe przygody terenowe, wyjazdy dla rodzin oraz warsztaty outdoorowe. Interesuję się leśną pedagogiką, pedagogiką przygody, storytellingiem. Działam w duchu rodzicielstwa bliskości i zaufania, wspierania samodzielności, która wzmacnia poczucie wartości dzieci. Jestem szczęśliwą, samodzielną mamą 13-letniej Stasi i 8-letniego Alusia, z którymi dzielę zamiłowanie do bycia w naturze.
Prowadzi: Leśne szperaki, Szperaki, Dzikie popołudnia, Dzikie soboty
Team

Małgorzata Kędzierzawska

Z wykształcenia plastyk, edukatorka i animatorka działań twórczych, ukończyła podyplomowe studia pedagogiczne. Od ponad 10 lat pracuje z dziećmi. Lubi inspirować innych do tworzenia i poznawania świata. W pracy z najmłodszymi fascynuje ją wspieranie rozwoju sensorycznego dziecka. Ostatnio często bywa na Starym Mieście dzieląc swój czas między pracę w Fundacji i w Muzeum Warszawy. Mama Jerzego i Mikołaja.
Prowadzi: Szperaki, Leśne szperaki, Dreptaki
Team

Dorota Piszczatowska

W Stu Pociechach działam od zawsze :) tj. od 2005 roku. Jestem pomysłodawczynią i współzałożycielką Stu Pociech. Przez pięć pierwszych lat współtworzyłam zarząd Stu Pociech, potem koordynowałam działania na rzecz dzieci i rodziców. Razem z osobami, które w Stu Pociechach i poprzez Sto Pociech poznałam, i w międzyinstytucjonalnej współpracy, zrealizowałam kilka projektów z zakresu wsparcia, edukacji i działań artystycznych dzieci i dorosłych. Współtworzyłam grupy wsparciowo-rozwojowe, projektowałam przestrzeń Stu Pociech (z czego najbardziej cieszyło mnie wymyślanie szperalni, papralni, stolarni, pracowni kuchennej i ogrodowej). Od kilkunastu lat współtworzę i prowadzę warsztaty dla dzieci i dorosłych, a od kilku - szkolenia dla profesjonalistów pracujących z dziećmi i dorosłymi. Staram się tak towarzyszyć dzieciom i dorosłym, by wzmacniać ich potencjał twórczy i rozwojowy i dawać odrobinę radości w codzienności bycia razem. Z wykształcenia jestem polonistką i animatorką kultury ze specjalizacją pedagogiczną UW. Ukończyłam kurs pedagogiki Marii Montessori, szkolenie z metody projektów badawczych, szkolenie z pracy grupą według pedagogiki przeżyć, kursy z historii sztuki, kurs z arteterapii, szkolenie z terapii ręki w pracy z dziećmi z zaburzeniami motoryki małej, szkolenia z wykrywania trudności rozwojowych, wczesnej interwencji w pracy z dziećmi i kształtowania umiejętności społecznych. Uczestniczyłam w wielu projektach i warsztatach z zakresu edukacji, wsparcia i działań artystycznych (w tym w działaniach interdyscyplinarnych i outdoorowych). Uwielbiam czytać. I znikać w przyrodniczym świecie. Pociąga mnie międzydziedzinowość , współzależność i dopełnianie się różnych perspektyw. Jestem żoną Piotra. Mamą Janka, Franka i Marysi.
Prowadzi: Leśne szperaki, Dzikie popołudnia, Dzikie soboty
Team

Marta Ryng

ukończyła psychologię na UJ ze specjalizacją Rozwój dziecka, studia podyplomowe "Wczesna Interwencja. Pomoc dziecku i rodzinie", roczny kurs Pedagogiki M. Montessorii oraz szkolenie z "Metody projektów badawczych". Fundację Sto Pociech poznała na początku swojego macierzyństwa, co było dla niej wielkim wsparciem, szansą na stworzenie swojej miejskiej wioski. Działa w zespole edukacyjnym oraz wspiera matki w pierwszych miesiącach życia ich maluszka prowadząc grupy wsparcia Urodziłam Życie. Wychowała się na dolnośląskich łąkach, w wielkim ogrodzie - korzysta z tych doświadczeń współprowadząc leśne szperaki w fundacyjnym ogrodzie. Mama Franka, Staszka, Marysi i Józka, którzy wiernie towarzyszyli jej w stupociechowej przygodzie.
Prowadzi: Leśne szperaki, Dreptaki, Turlaki, Urodziłam Życie
Team

Monika Sejbuk - Radziwonka

Animatorka społeczno-kulturalna, aktywistka i pedagog. Od 2015 r. związana z sektorem pozarządowym. Lubi wymyślać i realizować nowe projekty, pisać wnioski o granty. Od 2019 r. aktywnie uczestniczy w pisaniu projektów do budżetu obywatelskiego. Organizatorka i pomysłodawczyni projektów kulturalnych i edukacyjnych m.in. pierwszej w Polsce bezpłatnej wypożyczalni pomocy Montessori na Bemowie, Miejsca Wolnej Zabawy w MAL Dwa Jelonki (inspirowanego pedagogiką Emmi Pikler, pedagogiką waldorfską i myślą Janusza Korczaka), Rodzinnego Klubu Przyrodniczego, spotkań z teatrem kamishibai. Przewodnicząca Rady Chóru Mam na Bemowie. Ukończyła roczne szkolenie dla nauczycieli przedszkoli leśnych. W edukacji bliska jest jej idea w której przestrzeń pełni funkcję trzeciego nauczyciela. Trenerka I stopnia Smyko-Multisensoryki. Entuzjastka alternatywnej edukacji i dalekich rowerowych podróży. Mama Feli i Emila.
Prowadzi: Leśne szperaki, Turlaki
Team

Magda Siciarek

Z wykształcenia etnolog i antropolog kultury. Ukończyła roczny kurs pedagogiki Marii Montessori. Od zawsze w jakiejś formie pracuje z dziećmi. W Fundacji Sto Pociech współprowadzi zajęcia Leśne szperaki. Lubi wyprawy do lasu, w góry i nad wodę. Mama Mateusza, Marty, Marysi i Hani.
Prowadzi: Leśne szperaki, Leśne szperaki rodzinne
Team

Joanna Soja

Psycholog, specjalizujący się w pracy z małymi dziećmi oraz ich rodzicami. Prowadzę grupy wsparciowo-rozwojowe dla dzieci z rodzicami (Dreptaki i Szperaki),grupy terenowe Leśne Szperaki oraz konsultacje psychologiczne dla rodziców z dziećmi do 5 roku życia. W swojej pracy chcę wspierać relacje między rodzicem i dzieckiem. Ufam, że taka bezpieczna i bliska relacja jest ogromnym zasobem, który pomaga w kryzysach i trudnych sytuacjach życiowych. Jako prowadząca grup wsparciowo-rozwojowych mam głębokie przekonanie, że kluczowe dla grupy jest tworzenie przyjaznej, otwartej i nieoceniającej atmosfery, w której zarówno rodzic jak i dziecko będą czuli się bezpiecznie i swobodnie. Podczas konsultacji psychologicznych ważne jest dla mnie indywidualne podejście, każda historia rodzinna jest inna i wyjątkowa. W swojej pracy pomagam rodzicom lepiej zrozumieć co dzieje się z ich dziećmi oraz co może być pomocne w ich codziennym życiu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w: Poradni Psychologicznej Centrum Zdrowia Dziecka, Ośrodku Terapeutycznym dla Dzieci przy Uniwersytecie Warszawskim oraz Klubie Terapeutycznym dla Dzieci z Problemami Emocjonalnymi i Ich Rodziców przy Ośrodku Badań i Usług Psychologicznych PTP.
Prowadzi: Dreptaki, Szperaki, Szperaki leśne, konsultacje dla rodziców
Team

Joanna Szulc-Salwicka

Od 2006 roku współtworzę w Stu Pociechach spotkania i warsztaty dla starszych i młodszych dzieci. Najbardziej lubię działania terenowe i stupociechowy ogród to moja ulubiona pracownia, od kilku lat prowadzę w ogrodzie Leśne szperaki. Dodatkowo zajmuję się koordynacją działań zespołu edukacyjnego, pracą w zarządzie i ogrodem. Z wykształcenia jestem architektem krajobrazu i plastykiem. Ukończyłam roczny kurs pedagogiki Marii Montessori, szkolenie z zakresu wykorzystania metody projektów badawczych w pracy z dziećmi, roczny kurs pedagogiki dzikiej przyrody, międzynarodowy kurs trenerów outdoorowych, brałam też udział w kilku warsztatach z dziedziny pedagogiki przygody. Interesuję się dzikimi roślinami jadalnymi, obecnie kończę studia podyplomowe z zielarstwa i fitoterapii. Jestem mamą trójki dzieci: Oli, Tomka i Maliny.
Prowadzi: Leśne szperaki, leśne szperaki rodzinne
Team

Marlena Szymczyk

Jestem magistrem psychologii, ukończyłam studia podyplomowe "Diagnoza Kliniczna Dziecka i jego Rodziny" na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat pracuję w Fundacji Sto Pociech - prowadząc grupy zabawowe oraz wspierające relację rodzic - dziecko, a także grupę rówieśniczą dzieci bez rodziców - Leśne Szperaki, działającą w ogrodzie Fundacji korzystającą z założeń edukacji leśnej. Obecnie działam w Zarządzie Fundacji. Pracuję również jako psycholog prowadząc konsultacje. Współtworzę również i prowadzę szkolenia dla osób pracujących z małym dzieckiem i rodzicem. Zdobywałam doświadczenie w pracy niedyrektywnej z dzieckiem i rodzicem w Klubie Terpautycznym dla Dzieci z Problemami Emocjonalnymi i Ich Rodziców działającym pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego jako wolontariusz-terapeuta pod superwizją psychologa klinicznego. Ukończyłam szkolenia z zakresu: "Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka" oraz "Wstęp do rozpoznawania dysfunkcji procesów integracji sensorycznej jako przyczyny trudności rozwojowych dziecka". Interesuje mnie rozwój małego dziecka, kształtowanie się więzi według teorii przywiązania, wspieranie relacji rodzic-dziecko. Osobiście jestem głęboko przekonana, że w środowisku naturalnym - gdzie nie ma nadmiaru bodźców - odkrywanie siebie zwłaszcza przez dzieci jest najprostsze i najbogatsze, a doświadczanie emocjonalnej i fizycznej bliskości i uważności towarzyszącego dorosłego jest jednym z najcenniejszych doświadczeń dzieciństwa. Prywatnie jestem mamą Antka.
Prowadzi: Aktualnie na urlopie macierzyńskim
Team

Karolina Tarapata

Karolina studiuje psychologię, jest mamą Juliana i Jeremiego. W pracy z dziećmi najbardziej ceni sobie ich ciekawość, kreatywność i szczerość. Podczas zajęć kładzie nacisk na indywidualne podejście, uważność, akceptację i budowanie trwałych więzi. Fascynuje ją neuroróżnorodność i to, że każdy człowiek jest inny. Aby lepiej rozumieć osoby rozwijające się w spektrum autyzmu i sposób ich funkcjonowania oraz postrzegania świata, regularnie uczestniczy w szkoleniach oraz webinarach na ten temat.
Prowadzi: Leśne szperaki, Szperaki, Dzikie soboty

Ponadto niezastąpione:

Team

Małgorzata Misiurewicz

Szara eminencja Fundacji, rzadko możecie ją zobaczyć, ale bez cienia przesady można napisać, że bez niej już byśmy zginęli. Odpowiada za stronę administracyjną naszego budynku, dba, by wszystko w nim działało, począwszy od klamek a skończywszy na przeglądach elektryki i ustaleniach z konserwatorem zabytków. Wspólnie z Anią dba o asortyment kafejki, zajmuje się także wynajmem sal szkoleniowych, koordynuje naprawy i remonty, jest z nami od początku działania.
Prowadzi: --
Team

Anna Oczkowska

Nasza front-woman, kobieta niezastąpiona, to dzięki niej jesteście zapisani na zajęcia, to ona odpowiada na Wasze maile, odbiera telefony, organizuje Wasze urodziny, wspólnie z Gosią dba o asortyment kafejki, codziennie na nowo testuje naszą pyszną kawę, zawsze z uśmiechem znajduje rozwiązanie różnych problemów, wózek przestawi, dziecko potrzyma - bez niej recepcja nie istnieje. Wie (prawie) wszystko na każdy fundacyjny temat.
Prowadzi: --

Współpracują z nami:

Team

Patrycja Guba-Wawruch

Absolwentka Szkoły Trenerów Grup Wsparcia przy Fundacji Sto Pociech. Trenerka Fundacji FamilyLab Polska. Z wykształcenia magister dyplomacji, z zawodu również specjalistka od PR, marketingu i kierowania projektami. Pracuje z rodzicami by dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem wspomóc ich w kształtowaniu satysfakcjonujących relacji w rodzinie. Mama trójki dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym.
Prowadzi: Wioska
Team

Aleksandra Mościcka

Doradczyni zmiany ścieżki kariery i rekruterka z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy w firmie rekrutacyjnej. Od kilku lat prowadzi warsztaty indywidualne oraz grupowe dotyczące pracy współpracując z Fundacją Sto Pociech w Warszawie. Absolwentka „Zarządzania Zasobami Ludzkimi” w SGH w Warszawie oraz studiów podyplomowych „Job-Coaching, doradztwo zawodowe, edukacyjne i coaching kariery” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Prywatnie mama dwójki nastolatków. Rekomendacje i więcej o Oli: www.linkedin.com/in/aleksandra-moscicka
Prowadzi: Warsztaty o pracy
Team

Paweł Ogrodzki

Trener prowadzący warsztaty i grupy wsparcia, fotograf, absolwent szkoły prowadzenia grup wsparcia i rozwoju Fundacji Sto Pociech. Pracuje z ojcami w Fundacji Sto Pociech od 2016 r. Facylitator kręgów i członek Grupy Performatywnej Chłopaki. Współorganizator Slot Art Festivalu. Zawodowo zajmuje się również cyberprofilaktyką, wspierając zdrowy balans między życiem offline i online. Prywatnie mąż Doroty oraz tata Daniela i Weroniki.
Prowadzi: grupa ojców, ojcowskie legowisko, warsztaty dla dorosłych
Team

Barbara Purgał

Psycholog, doula, terapeutka SI. Grupy Urodziłam Życie prowadzi od 2017 roku, z Fundacją Sto Pociech współpracuje od 2021. Szkolenie trenerskie przechodziła w ramach studiów. Oprócz psychologii ukończyła nauki o rodzinie, miała też roczną przygodę z położnictwem. Doradczyni chustonoszenia i nauczycielka Fertility Awareness Methods. Jako doula wspiera kobiety w porodach i połogach od 2015 roku. Entuzjastka uważności i odpuszczania.
Prowadzi: Urodziłam życie, TUS, doradztwo ciążowo-porodowe
Team

Magdalena Szpak

Trenerka i pedagożka teatru. Absolwentka Szkoły Trenerów Grup Wsparcia przy Fundacji Sto Pociech oraz Szkoły Treningu Grupowego przy Fundacji Szkoła Liderów. Certyfikowana tutorka Szkoły Liderów. Na co dzień w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie prowadzi szkolenia dla nauczycieli, edukatorów i artystów. Ma syna w wieku przedszkolnym.
Prowadzi: grupy wsparcia
Team

Stanisław Wiśniewski

Trener, absolwent kierunków Psychologia Społeczna i Społeczna Psychologia Kliniczna na SWPS w Warszawie. Ukończył szkolenia z zakresu socjoterapii, mediacji rodzinnej i pracy z ojcami. Pracuje jako psycholog szkolny i uczy psychologii. Mąż i ojciec trójki dzieci.
Prowadzi: grupa ojców
Team

Mateusz Wądrzyk

Aktor; tutor i mentor w Wolnej Szkole Demokratycznej Bullerbyn; opiekun procesu grupowego; współtworzy i inicjuje kręgi mężczyzn, dzieci i młodzieży; członek Grupy Performatywnej Chłopaki. Prywatnie ojciec Zosi i Gai w rodzinie patchworkowej.
Prowadzi: grupa ojców
Team

Karolina Wojno

Ze Stu Pociechami związaną jestem od 2007 roku. Prowadziłam zajęcia zarówno z malutkimi jak i całkiem dużymi dziećmi. Stale zachwyca mnie świat widziany oczami dziecka. Ukończyłam podyplomowe studia pedagogiczne na UW, kurs pedagogiki Marii Montessori, szkolenie z metody projektów badawczych. W Stu Pociechach prowadzę zajęcia szperaki oraz Dzikie Soboty. Pracuję też w szkole podstawowej, w zerówce. Prywatnie jestem mamą 2 nastolatków, Mikołaja i Natalii, którzy w dzieciństwie towarzyszyli mi w wielu Stupociechowych przygodach.
Prowadzi: Szperaki, Dzikie soboty
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Dowiedz się więcej o plikach cookies.