Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony
Zapisz się

Szkolenia

icon
Szkoła trenerów
grup wsparcia
Dla psychologów, pedagogów, trenerów i innych
icon
Warsztat trenerski
Urodziłam życie
Dla trenerów i osób pracujących z mamami
icon
Jak prowadzić
grupy zabawowe?
Dla osób pracujących z dziećmi i ich opiekunami
icon
Niezwykły potencjał
zwykłych przedmiotów
Dla osób pracujących z dziećmi i ich opiekunami
icon
Dzikie dzieci.
Jak przybliżać dzieciom
świat przyrody?
Dla osób pracujących z dziećmi i ich opiekunami
icon
Jak wspierać
dążenie dziecka

do rozwoju?
Dla osób pracujących z dziećmi i ich opiekunami
icon
Najprostsze
materiały sensoryczne
Dla osób pracujących z dziećmi ich opiekunami
icon
warsztat trenerski
"moje dziecko mnie złości"
Dla trenerów i osób pracujących z rodzicami
icon
Jak dobrze opowiadać
zwyczajne historie
i niezwykłe baśnie
Dla osób pracujących z dziećmi

Praca z dorosłymi

Szkoła trenerów
grup wsparcia

Chcesz pracować z grupami i ciekawi cię potencjał wsparciowy grupy?

Od 17 lat w Fundacji Sto Pociech wspieramy rodziców w rozwoju.

Od  2017 przeprowadziliśmy już 9 edycji naszej Szkoły. Szkolenie kierujemy do psychologów, pedagogów, trenerów oraz absolwentów innych kierunków, którzy chcą pracować z grupami i są ciekawi potencjału wsparciowego grupy. Do udziału zapraszamy przede wszystkim osoby, które mają już doświadczenie trenerskie (np. prowadziły grupy o charakterze edukacyjnym, psychoedukacyjnym lub szkoleniowe dla dorosłych), ale także tych, którzy mają podstawy wiedzy o takiej pracy (skończyły studia, kurs trenerski itp.) i dopiero zamierzają rozpocząć taką pracę.

O grupie

Czego uczymy?
Dzięki formule naszej szkoły uczestnik będzie miał okazję doświadczyć siebie w roli prowadzącego, przyjrzeć się swoim motywacjom, zasobom i obawom. Będzie mógł również zdobyć wiedzę dotyczącą procesu grupowego, dowiedzieć się jak reagować w trudnych sytuacjach indywidualnych oraz grupowych. Szkolenie przygotowuje do tego, jak towarzyszyć ludziom przeżywającym trudności, jak wzmacniać ich naturalne zasoby i poczucie kompetencji.

Jak uczymy?
Szkolenie ma charakter praktyczny.
Uczestnicy podczas szkolenia biorą udział we własnej grupie wsparcia. Prowadza ją rotacyjnie. Korzystając z tego doświadczenia dowiadują się, jak pracuje grupa wsparcia i jak ją prowadzić.
Każda sesja grupy wsparcia jest omawiane bezpośrednio po grupie.
Oprócz omawianego doświadczenia w programie szkoły są również bloki teoretyczne.

Doświadczenie zawodowe i rodzicielskie pokazuje nam, iż na drodze w stawaniu się wystarczająco dobrym rodzicem potrzeba zatrzymania się się, by spojrzeć na siebie, swoje dziecko i wzajemną relację.

W naszej pracy tworzymy przestrzeń do spotkania tak, aby każda osoba miała możliwość bycia usłyszaną, a w rezultacie usłyszała i doceniła samą siebie. Spotkanie z innymi rodzicami odbywające się w atmosferze bezpieczeństwa i otwartości sprawia, że rodzice przestają oceniać i krytykować siebie, a bardziej skupiają się na tym, co jest im i ich dzieciom potrzebne. W dojściu do tego celu niezbędny jest kontakt z emocjami. W grupie wsparcia rodzice doświadczają, że inni mają podobne wyzwania i problemy, uczą się i korzystają z empatii. W rezultacie stają się bardziej rozumiejący i łagodni dla siebie samych i swoich bliskich. Celem grup wsparcia jest to, aby rodzice czuli się wzmocnieni w swojej roli, wzmocnieni również jako osoby. Dzięki temu mogą być bliżej swoich dzieci i czerpać więcej satysfakcji z bycia rodzicem.

Po kilku edycjach naszej szkoły i kontakcie z jej absolwentami, wiemy, że ten sposób pracy sprawdza się równie dobrze w innych niż rodzicielskie grupy wsparcia.

Stworzyliśmy Szkołę, aby przekazywać Wam naszą wiedzę, doświadczenie i praktyczne umiejętności potrzebne prowadzenia grup wsparcia.
Zapraszamy!

Informacje organizacyjne

Start X edycji  szkoły 15 listopada 2024. 

Można się już zapisywać przez formularz na dole strony.

Terminarz X edycji szkoły:

warsztat rozpoczynający 15 i 16  listopada 2024  piątek i sobota 9.00 – 17.00,

zajęcia w każdy kolejny czwartek w godzinach 16.00 – 20.00.

Wolne czwartki:   26 grudnia, 2 stycznia, 6,13 i 20 lutego.

W trakcie szkoły dwudniowy warsztat 21 i 22 lutego, piątek 16.00 – 20.00 i sobota 9.00 – 17.00

kończymy dwudniowym warsztatem  4 i 5 kwietnia 2025, piątek 16.00 – 20.00 i sobota 9.00 – 17.00

Cena

6900 zł  Przy wpłacie całej kwoty jednorazowo obowiązuje rabat: cena wynosi  6400zł

Płatność możliwa w ratach.

I rata – do 3 dni od informacji o zakwalifikowaniu do szkoły – 1300 zł  (informacja o zakwalifikowaniu w połowie października)

II  rata – do 15 grudnia  1400 zł

III rata – do  15 stycznia  1400 zł

IV rata do   15  lutego 1400 zł

V rata do 15  marca 1400 zł

Prowadzenie

Katarzyna Dołęgowska-Urlich, Janka Rykowska, Maria Smereczyńska

Szkołę Trenerów Grup Wsparcia tworzyli:

 • Krzysztof Górski – psychoterapeuta, trener. Współtworzył program i przez pierwszych 5 edycji prowadził Szkołę. Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz par w Śródmieściu i na Bemowie.
 • Magdalena Bylka-Górska – psychoterapeutka, współwórczyni Szkoły. Zaangażowana w szkolenie trenerek grup wsparcia „Urodziłam życie”.

Superwizje

Wszystkie edycje Szkoły są prowadzone pod stała superwizją trenera i superwizora rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu psychoedukacja@stopociech.pl  lub pod numerem telefonu  501161382.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (link poniżej).

Przy zgłoszeniu prosimy podać krótką informację o sobie oraz swojej motywacji do uczestnictwa w tym warsztacie.

Pliki do pobrania

warsztat trenerski urodziłam życie

Jeżeli jesteś trenerką lub pracujesz z grupami, 

jeżeli jesteś mamą lub pracujesz z mamami,

jeżeli bliskie są ci sprawy młodych mam 

i chciałabyś poprowadzić dla nich grupę wsparcia i rozwoju,

to zapraszamy na warsztat trenerski pt. Urodziłam życie.

O grupie

Na warsztacie będziecie mogły:

 • nauczyć się prowadzenia grupy dla kobiet – mam małych dzieci (do 10 m-ca ż.),
 • przyjrzeć się specyfice takiej grupy,
 • poznać sposoby pracy z grupą,
 • poszerzyć swoja wiedzę na tematy związane z cyklem życia rodziny, więzi, kryzysu związanego ze zmianą itp.
 • przygotować siebie jako prowadzącą taką grupę: przyjrzeć się swoim motywacjom, osobistym celom, zasobom i obawom.

Nasz warsztat na charakter praktyczny. Tzn. jest pomyślany tak, abyście jak najczęściej mogły znajdować się w roli osoby prowadzącej grupę i reflektować to doświadczenie. Ta formuła zakłada, że będziemy Was zapraszać również do odnoszenia się do własnego doświadczenia macierzyńskiego. Do tego będą nasze komentarze i bloki „teoretyczne”.

Uczymy podążania za grupą i reagowania na jej potrzeby. Z zajęć wyjdziecie ze swoim własnym autorskim przepisem na grupę.


Urodziłam życie” to fraza z wiersza Anny Świrszczyńskiej, który ponad 10 lat temu zainspirował nas do stworzenia grup wsparcia dla mam najmłodszych dzieci.

Są to grupy dla mam, które niedawno urodziły dziecko. Trwają ok. 10/11 tygodni w trybie dwugodzinnego spotkania co tydzień. Na spotkania mamy przychodzą z maluszkami (do 10-ego miesiąca życia). W grupie jest ok. 10 mam.
Celem grupy jest pomoc w odnalezieniu siebie po rewolucji spowodowanej narodzinami malucha, oswojenie i akceptacja nowej roli życiowej. Rozmawiamy o tym, co żywe i ważne, co porusza i zastanawia, a przede wszystkim tworzymy przestrzeń do przyglądania się sobie w sytuacji wielkiej zmiany. 

Informacje organizacyjne

TERMIN: 20-21 i 27-28 września 2024
piątki 9-18, soboty, 9-16

Cena:  1900 zł

Gwarancją miejsca w grupie jest wpłata zaliczki wysokości 400zł i przesłanie potwierdzenia przelewu na adres psychoedukacja@stopociech.pl

Resztę kwoty należy wpłacić najpóźniej do 6 września.

Nr konta:  68 2030 0045 1110 0000 0282 3230

W przypadku rezygnacji z warsztatów na 1 dzień przed rozpoczęciem zajęć wniesiona opłata nie podlega zwrotowi. W przypadku rezygnacji z warsztatów do 2 dni przed rozpoczęciem zajęć zwracamy połowę wniesionej opłaty.

Warsztaty odbędą się, gdy zbierze się grupa min. 10 osób

Aby zapisać się na warsztat należy wypełnić formularz poniżej.

Przy zgłoszeniu prosimy podać krótką informację o sobie oraz swojej motywacji do uczestnictwa w tym warsztacie.

Fundacja Sto Pociech jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. 

Prowadzenie

Po latach pracy z grupami mam, po wielu spotkaniach z setkami kobiet, po dziesiątkach superwizji nowych grup, wciąż dzielimy się naszym doświadczeniem i zachęcamy Was do organizowania i prowadzenia takich spotkań. To ma sens.

Kasia Dołęgowska-Urlich – trenerka, absolwentka animacji kultury UW, socjoterapii, szkoły trenerów umiejętności psychospołecznych i studium treningu interpersonalnego. Współzałożycielka „Stu Pociech”. Współtwórczyni warsztatów i grup dla kobiet, rodziców i par oraz szkoleń dla profesjonalistów pracujących z rodzicami. Prowadzi warsztaty i grupy wsparcia dla rodziców, grupy dla kobiet oraz Szkołę Trenerów Grup Wsparcia i warsztaty dla profesjonalistów. Superwizuje trenerów.

Magda Bylka-Górska – psychoterapeutka i trenerka. Ukończyła szkołę psychoterapii Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, szkołę trenerów INTRA oraz Szkołę Treningu Grupowego. Od kilkunastu lat wspiera matki i rodziców w okresie ciąży, po porodzie i później w wyzwaniach wychowawczych. Najpierw przez 6 lat w fundacji Rodzić po Ludzku w szkole rodzenia, następnie w fundacji Sto Pociech. Współtwórczyni warsztatów i grup dla kobiet, rodziców i par oraz szkoleń dla profesjonalistów pracujących z rodzicami. Obecnie w Stu Pociechach prowadzi psychoterapię indywidualną i konsultacje psychologiczne.

Kontakt

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: psychoedukacja@stopociech.pl, w tytule wpisując „warsztat trenerski urodziłam życie”.

Warsztat Trenerski "Moje dziecko mnie złości"

Jesteś trenerem, pracujesz z grupami rodziców, uczysz się prowadzenia warsztatów psychologicznych chcesz rozwijać się jako trener, profesjonalista i człowiek to zapraszamy Cię do udziału w trzydniowym warsztacie “train the trainers” dotyczącym radzenia sobie ze złością w relacji rodzicielskiej.

W ramach szkolenia:

 • otrzymasz narzędzia do prowadzenia dwudniowego warsztatu psychologicznego “Moje dziecko mnie złości” jak i krótszych form warsztatowych
 • poszerzysz swoją wiedzę dotyczącą pracy ze złością i innymi trudnymi uczuciami
 • otrzymasz szczegółowy scenariusz prowadzenia warsztatu wraz z materiałami dla uczestników
 • nabierzesz kompetencji w pracy warsztatowej z rodzicami.

O warsztacie „Moje dziecko mnie złości”

Warsztat „Moje dziecko mnie złości” powstał w Fundacji Sto Pociech blisko 10 lat temu. Zrealizowaliśmy prawie 50 edycji. Wzięło w nim udział około 500 rodziców. To najbardziej popularny warsztat stworzony przez nas dla rodziców. W kompleksowy, przystępny sposób rodzice oswajają uczucie złości tak, aby korzystać z niego w relacjach z dzieckiem i bliskimi w sposób pozytywny, a nie raniący.

link do opisu warsztatu „Moje dziecko mnie złości”

Fundacja sto Pociech jest wpisana do Rejesrtu Instytucji Szkoleniowych.

Informacje organizacyjne

17 – 19 października 2024,  czwartek  10.00 -17.00 , piątek 9.00 -17.00 , sobota 9.00 -16.00

Cena: 1850 zł

Prowadzenie

Zespół prowadzący:

 

Katarzyna Dołęgowska-Urlich  – trenerka, absolwentka animacji kultury UW, socjoterapii i szkoły trenerów umiejętności psychospołecznych. Pomysłodawczyni i współzałożycielka „Stu Pociech”. Współtwórczyni warsztatów i grup dla kobiet, rodziców i par oraz szkoleń dla profesjonalistów pracujących z rodzicami. W tym, wraz z Magdą – grupy Urodziłam Życie. Obecnie w Stu Pociechach prowadzi warsztaty i grupy wsparcia dla rodziców, grupy dla kobiet oraz Szkołę Trenerów Grup Wsparcia i warsztaty dla profesjonalistów. Superwizuje trenerów pracujących z rodzicami.

 

 Janka Rykowska – Psycholog, ukończyła Szkołę Treningu Grupowego, Szkołę dla Rodziców i wychowawców , Studium Interwencji Kryzysowej a także Studium Pomocy Psychologicznej dla Par.  Przez pięć lat pracowała z młodzieżą autystyczną, a potem przez dziesięć lat była konsultantem w Instytucie Gallupa.  Od września 2014 w zespole psychoedukacji Stu Pociech współprowadzi warsztaty psychoedukacyjne i grupy wsparcia dla rodziców i treningi interpersonalne. Współprowadzi Szkołę Trenerów Grup Wsparcia. Pracuje pod stałą superwizją.

Kontakt

Aby zarezerwować miejsce w grupie należy wypełnić formularz, dokonać wpłaty zaliczki w wysokosci 500  zł na konto fundacji oraz wysłać informację o dokonanej wpłacie na adres psychoedukacja@stopociech.pl.

Zgłoszenia:  wypełnij formularz

Nr konta:  68 2030 0045 1110 0000 0282 3230

W przypadku rezygnacji z warsztatów na 1 dzień przed rozpoczęciem zajęć wniesiona opłata nie podlega zwrotowi. W przypadku rezygnacji z warsztatów do 2 dni przed rozpoczęciem zajęć Fundacja zwraca połowę wniesionej opłaty.

Pliki do pobrania

Praca z małymi dziećmi

Jak prowadzić grupy zabawowe?

Jak wspierać relacje między małym dzieckiem (do 2 r.ż.) a rodzicem oraz ich wzajemny rozwój w grupie rozwojowo-wsparcowej.

Szkolenie jest wprowadzeniem w specyfikę pracy z małym dzieckiem i rodzicem, szukaniem perspektywy dziecka i jego opiekuna. Wykorzystaniem specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, materiałów naturalnych, postawy prowadzącego, procesów grupowych do szeroko rozumianego wsparcia rozwoju dziecka i rodzica a przede wszystkim wsparcia ich relacji.

O grupie

Dla kogo?

 • profesjonalistów, którzy pracują z najmłodszymi dziećmi (0-2lata) i ich rodzicami,
 • profesjonalistów, którzy chcą pogłębić warsztat pracy,
 • osób, które chciałyby rozpocząć prowadzenie grup rozwojowych,
 • osób prowadzących klub dla mam lub chcących otworzyć taki klubik,
 • studentów szukających inspiracji do swoich poszukiwań zawodowych.

Program szkolenia:

Od 16 lat zapraszamy rodziców z małymi dziećmi do różnych form zajęć rozwojowo-edukacyjnych, wsparciowych. Podczas spotkań szukamy perspektywy dziecka, rodzica, ale przede wszystkim wspieramy ich więź. Inspirujemy do codzienności, zachęcamy rodziców do wymiany doświadczeń, towarzyszymy w pierwszych odkryciach, zachwytach, pielęgnujemy bycie w chwili obecnej. Chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami, obserwacjami, wypracowanymi narzędziami i sprawdzonymi rozwiązaniami. W trakcie szkolenia zajmujemy się następującymi zagadnieniami:

 • Jak świadomie wspierać diadę małe dziecko-rodzic korzystając z procesów grupowych, naturalnych materiałów, twórczej przestrzeni, modelującego prowadzącego,
 • Jak organizować przestrzeń do zajęć, jak rozumieć jej znaczenie w kontakcie z małym dzieckiem,
 • Jakich używać materiałów, jak z nich korzystać aby wspierały rozwój małego dziecka,
 • Jak towarzyszyć grupom, aby były dla siebie wsparciem i inspiracją,
 • Jaka jest rola prowadzącego. 

Część szkolenia będzie miała charakter teoretyczny a część praktyczny (praca własna uczestników: koncepcyjna i sensoryczna, indywidualna i w grupie). Zaproponujemy ćwiczenia, które w praktyce pomogą doświadczyć istoty rozważanych problemów i znaleźć przydatne rozwiązania.

Informacje organizacyjne

 • Czas trwania szkolenia: 8 godzin zegarowych (w tym godzina na odpoczynek i posiłek)
 • Koszt szkolenia: 650zł 
 • Dodatkowe informacje o szkoleniu

Fundacja Sto Pociech jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikat odbycia szkoleń. Szkolenie możemy przeprowadzić również w formie wyjazdowej i dostosować do szczególnych potrzeb wynikających ze specyfiki pracy z określoną grupą uczestników.

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu:

 • wypełnij formularz.
 • Dokonaj wpłaty na konto: 68 2030 0045 1110 0000 0282 3230 z tytułem: szkolenie_małe dziecko i rodzic
 • i wyślij potwierdzenie przelewu na adres j.soja@stopociech.pl

 Szkolenie odbędzie się, gdy zbierze się grupa min 6 osób.

W przypadku rezygnacji ze szkolenia na 3 dni przed terminem zwracamy opłatę (minus 20 zł kosztów operacyjnych). Po tym terminie nie ma możliwości zwrotu wpłaconej kwoty.

 

Prowadzenie

Joanna Soja – psycholog, specjalizujący się w pracy z małymi dziećmi oraz ich rodzicami. Prowadzi grupy wsparciowo – rozwojowe dla dzieci z rodzicami („Dreptaki” i „Szperaki”), grupy terenowe „Leśne Szperaki” oraz konsultacje psychologiczne dla rodziców z dziećmi do 5 roku życia. W swojej pracy stara się wspierać relacje między rodzicem i dzieckiem. Ufa, że taka bezpieczna i bliska relacja jest ogromnym zasobem, który pomaga w kryzysach i trudnych sytuacjach życiowych. Jako prowadząca grup wsparciowo – rozwojowych ma głębokie przekonanie, że kluczowe dla grupy jest tworzenie przyjaznej, otwartej i nieoceniającej atmosfery, w której zarówno rodzic jak i dziecko będą czuli się bezpiecznie i swobodnie.  Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w: Poradni Psychologicznej Centrum Zdrowia Dziecka, Ośrodku Terapeutycznym dla Dzieci przy Uniwersytecie Warszawskim oraz Klubie Terapeutycznym dla Dzieci z Problemami Emocjonalnymi i Ich Rodziców przy Ośrodku Badań i Usług Psychologicznych PTP.

Marta Ryng – psycholog, od wielu lat pracuje z rodzinami z najmłodszymi dziećmi oraz wspiera samodzielność dzieci w grupach rówieśniczych. Ukończyła psychologię na UJ ze specjalizacją Rozwój dziecka, studia podyplomowe „Wczesna Interwencja. Pomoc dziecku i rodzinie”, roczny kurs Pedagogiki M. Montessorii oraz szkolenie z „Metody projektów badawczych”. Działa w zespole edukacyjnym oraz wspiera matki w pierwszych miesiącach życia ich maluszka prowadząc grupy wsparcia Urodziłam Życie. Wychowała się na dolnośląskich łąkach, w wielkim ogrodzie – korzysta z tych doświadczeń współprowadząc Leśne Szperaki w fundacyjnym ogrodzie. Mama Franka, Staszka, Marysi i Józka, którzy wiernie towarzyszyli jej w stupociechowej przygodzie

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących organizacji szkolenia prosimy o kontakt mailowy: j.soja@stopociech.pl

Niezwykły potencjał zwykłych przedmiotów

Szkolenie wprowadzające w zasady przygotowywania przestrzeni do działań grupy dzieci i rodziców oraz tworzenia pomocy wsparciowo – rozwojowych umożliwiających dzieciom w wieku od 2 do 6 lat niedyrektywne doświadczanie, odkrywanie i wzmacnianie samego siebie. Podstawowym budulcem tych pomocy są przedmioty codziennego użytku i materiał przyrodniczy kolejnych pór roku.

O grupie

Dla kogo?

Dla osób poszukujących wiedzy i inspiracji, jak przygotowywać przestrzeń oraz tworzyć pomoce wsparciowo – rozwojowe. W tym. m. in. do:

 • profesjonalistów pracujących z dziećmi oraz dziećmi i ich opiekunami,
 • osób przygotowujących się do podjęcia takiej pracy,
 • rodziców szukających pomysłów na to, jak w domowej codzienności spożytkować niezwykły potencjał zwykłych domowych przedmiotów.

Program szkolenia

Na szkoleniu podzielimy się doświadczeniem pracy z dziećmi i towarzyszącymi im opiekunami w szperalni. Szperalnia to jedna z pracowni w Stu Pociech – specjalnie przygotowana przestrzeń wyposażona w autorskie pomoce.

Szkolenie zapoznaje ze specyfiką tworzenia pomocy z wykorzystaniem:

 • domowych przedmiotów zgodnie z zasadami tworzenia pomocy do pracy własnej dziecka według Marii Montessori (w tym szczególnie z pomocami z działu dnia codziennego i sensorycznego);
 • materiału przyrodniczego zgodnie z autorskimi pomysłami pudeł i zakątków sensorycznych służących doświadczaniu i odkrywaniu świata przyrodniczego.

Szkolenie daje praktyczne wskazówki dotyczące m. in. tego:

 • jak urządzić szperalnię (jako osobną pracownię albo wydzieloną przestrzeń w sali, w dziecięcym pokoju, łazience, kuchni);
 • jakie jest niezbędne, a zarazem minimalistyczne wyposażenie takiej pracowni, by dziecko mogło ćwiczyć rozmaite umiejętności na różnych etapach sprawności;
 • jakie są najprostsze przedmioty i materiały o niewyczerpanych możliwościach wykorzystania.

Część szkolenia będzie miała charakter teoretyczny, a część praktyczny. Podczas pracy własnej uczestników szkolenia (koncepcyjnej i sensorycznej, indywidualnej i w grupie) połączymy wrażliwość projektantów, z wiedzą na temat rozwoju dziecka i procesów uczenia się oraz stupociechowym doświadczeniem prowadzenia grup. Stworzymy wsparciowo – rozwojowe pomoce atrakcyjne dla oka i ręki dziecka.

Informacje organizacyjne

 • Czas trwania szkolenia: 8 godzin zegarowych (w tym godzina na odpoczynek i posiłek)
 • Koszt szkolenia: 650 zł
 • Dodatkowe informacje dla uczestników

Fundacja Sto Pociech jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikat odbycia szkoleń. Szkolenie możemy przeprowadzić również w formie wyjazdowej i dostosować do szczególnych potrzeb wynikających ze specyfiki pracy z określoną grupą uczestników.

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu:

 • wypełnij formularz.
 • Dokonaj wpłaty na konto: 68 2030 0045 1110 0000 0282 3230 z tytułem: szkolenie_niezwykłypotencjal
 • wyślij potwierdzenie przelewu na adres d.piszczatowska@stopociech.pl

 Szkolenie odbędzie się, gdy zbierze się grupa min 6 osób.

W przypadku rezygnacji ze szkolenia na 3 dni przed terminem zwracamy opłatę (minus 20 zł kosztów operacyjnych). Po tym terminie nie ma możliwości zwrotu wpłaconej kwoty.

Prowadzenie

Dorota Piszczatowska – animatorka kultury ze specjalizacją pedagogiczną. Pomysłodawczyni i współzałożycielka Fundacji Sto Pociech. Od kilkunastu lat współtworzy, koordynuje i realizuje warsztaty dla dzieci i dorosłych. Poszukuje takich form towarzyszenia dzieciom i dorosłym, które wspierają ich dążenia do rozwoju, wyzwalają twórczy potencjał i sprawczość oraz pomagają rozwijać nowe umiejętności. Inspiruje ją domowa codzienność i świat przyrodniczy. Pociąga interdyscyplinarność – współzależność i dopełnianie się różnych perspektyw. Stale uczestniczy w kursach, szkoleniach i projektach z zakresu edukacji, wsparcia i działań artystycznych. Współtworzy i prowadzę szkolenia dla osób pracujących z dziećmi i dorosłymi. Jest mamą Janka, Franka i Marysi.

Karolina Wojno – od wielu lat prowadzi grupy wsparciowo-rozwojowe dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów. W Stu Pociechach współtworzyła sale, w których spotykają się turlaki, dreptaki, brykacze i szperaki. Realizatorka autorskich pomocy.

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących organizacji szkolenia prosimy o kontakt mailowy: d.piszczatowska@stopociech.pl

Dzikie dzieci. Jak przybliżać dzieciom świat przyrody?

Warsztaty w dzikim ogrodzie dla nauczycieli, edukatorów, rodziców oraz wszystkich, którzy chcą pełniej działać z dziećmi w przyrodzie. Program warsztatu został oparty na wieloletnich doświadczeniach edukacji outdoorowej realizowanej w dzikim ogrodzie Fundacji Sto Pociech. W pracy z dziećmi kierujemy się przekonaniem, że możliwość swobodnego działania i samodzielnego doświadczania oraz kontakt z przyrodą mają istotny wpływ na harmonijny rozwój dziecka (poznawczy, emocjonalny i społeczny).

O grupie

Dla kogo?

Warsztaty są skierowane nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych, do edukatorów, animatorów, a także do rodziców, którzy chcą wykorzystać możliwości przestrzeni przyrodniczej do prowadzenia działań edukacyjnych i do zabawy

Program warsztatów:

Na warsztatach chcemy podzielić się praktycznymi umiejętnościami  przygotowywania i prowadzenia działań twórczych i edukacyjnych w terenie oraz organizowania przestrzeni do różnego typu zabaw na dworze. Wierzymy, że nasz ogród i metody działań mogą stać się inspirujące dla uczestników i wzbogacić Wasze doświadczenia o nowe spojrzenia na edukacyjną zabawę dzieci. Program warsztatów sprzyja analizowaniu potencjału różnych miejsc oraz umożliwia uchwycenie zmienności przyrody, pogody i dostępnych materiałów.

Zabawa na dworze poprawia koordynację ruchową, sprawność i naturalną odporność organizmu, a także wspiera rozwijanie wielu kompetencji dzieci: samodzielności, twórczego myślenia, zainteresowania przyrodą i otaczającym światem. Warsztatowy charakter zajęć jest doskonałą okazją do refleksji nad stylem pracy pedagogicznej oraz analizy czynników ułatwiających i utrudniających tę pracę.

W naszym szkoleniu kładziemy nacisk na wymiar praktyczny – uczestnicy mają możliwość działania i doświadczania co staje się punktem wyjścia do przemyśleń i konfrontacji z koncepcjami pedagogicznymi. Dla uczestników warsztatów istnieje możliwość obserwacji wybranych zajęć terenowych w Fundacji. Spotkajmy się  razem w kręgu, popracujmy warsztatowo, aby pełniej działać z dziećmi w przyrodzie!

Cele szkolenia:

 • promowanie idei spędzania czasu na dworze, blisko przyrody
 • nabywanie umiejętności prowadzenia zajęć edukacyjnych i twórczych  w przestrzeni przyrodniczej (wykorzystywanie terenu ogrodu / parku / lasu jako pracowni przyrodniczej)
 • nabywanie umiejętności przygotowania przestrzeni ogrodu do różnego typu zabaw niedyrektywnych m.in. sensorycznych, manipulacyjnych, małej i dużej motoryki (przestrzeń traktowana jako drugi nauczyciel)
 • nabywanie umiejętności wykorzystania materiałów naturalnych do zabawy i działań edukacyjnych

Informacje organizacyjne

 • warsztaty odbędą się w ogrodzie lub w przypadku trudnych warunków atmosferycznych częściowo w ogrodzie a częściowo w sali, będziemy pracować na własnym doświadczeniu,
 • warsztaty trwają 8 godzin zegarowych, w tym przerwa na wspólny posiłek,
 • ze względu na charakter warsztatowy, maksymalna wielkość grupy to 16 uczestników, minimalna liczba to 6 osób, jeśli grupa nie zbierze się warsztaty mogą zostać odwołane, w takiej sytuacji zaproponujemy inny termin. Najbliższy termin: 6.04.2024
 • zapisy pod adresem: j.salwicka@stopociech.pl
 • opłaty: 500zł, potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zadatku 200zł na konto fundacji 40 1140 2004 0000 3302 7517 3558 (tytuł przelewu Szkolenie Dzikie dzieci). Zadatek zwracamy wyłącznie w sytuacji, gdy grupa nie zbierze się. Prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu na adres podany powyżej

Przygotowanie do zajęć:

 • ubrania na zajęciach mogą się pobrudzić, zamoczyć, mogą pachnieć dymem, warto mieć to na uwadze szykując się do spotkania
 • Istotnym czynnikiem jest komfort cieplny uczestników, prosimy o przemyślane ubranie stosowne do warunków atmosferycznych (szczególnie w sezonie chłodnym – bardzo ciepłe ubranie, coś na zapas, coś od deszczu)
 • prosimy zabrać termosy z ciepłymi napojami i coś na drugie śniadanie w trakcie zajęć

Prowadzenie

Asia Kasztelaniec – od ponad 12 lat pisze i realizuje scenariusze i projekty działań edukacyjno -twórczych dla warszawskich organizacji pozarządowych i instytucji kultury i przedszkoli. Wspiera uważną obecnością podczas swobodnej zabawy i kreatywnych działań na świeżym powietrzu w lasach i parkach miejskich w roli nauczyciela przedszkola leśnego. Organizuje fabularne wyprawy przygodowo- terenowe i wyjazdy wakacyjne dla rodzin. Interesuje się leśną pedagogiką, kulturami świata, storytellingiem. Mama 2 dzieci.

Asia Salwicka – wymyśla i prowadzi warsztaty i zajęcia terenowe od 2009 roku. Z wykształcenia architekta krajobrazu i plastyczka, zielarka, fitoterapeutka, z zamiłowania kobieta łąk, lasów i bezdroży, w wolnych chwilach „złota rączka”. Ukończyła roczny kurs pedagogiki Marii Montessori, szkolenie z zakresu wykorzystania metody projektów badawczych w pracy z dziećmi, warsztaty z pedagogiki przygody, roczny kurs Pedagogiki Dzikiej Przyrody i międzynarodowy kurs trenerów outdoorowych. Wyplata z wikliny, wykorzystuje dary przyrody do tworzenia, jedzenia i dbania o zdrowie. W Stu Pociechach od zawsze, 3 razy w tygodniu prowadzi terenowe Leśne Szperaki. Mama 3 dzieci.
Magda Siciarek – od zawsze w jakiejś formie pracuje z dziećmi. Lubi wyprawy do lasu, w góry i nad wodę – w wersji turystyki “na dziko”:) Wieloletnia wychowawczyni w grupach dziecięcych i na obozach, z wykształcenia etnolożka i antropolożka kultury. Ukończyła roczny kurs pedagogiki Marii Montessori. W Fundacji Sto Pociech współprowadzi zajęcia Leśne szperaki od 2016 r. Mama 4 dzieci.

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących organizacji szkolenia prosimy o kontakt mailowy: j.salwicka@stopociech.pl

Jak wspierać dążenie dziecka do rozwoju?

Szkolenie wprowadzające w specyfikę prowadzenia grup wsparciowo – rozwojowych dla dzieci od 2 lat i ich opiekunów. Szkolenie zapoznaje z tym, jak wspieramy ufną więź między dzieckiem i opiekunem, jak budujemy autonomię dziecka, wzmacniamy jego dążenie do rozwoju, kształtujemy umiejętność współdziałania (brania i dawania w zgodzie z samym sobą i troską o innych) oraz jak wspieramy opiekunów w uważnym byciu z dzieckiem.

O grupie

Dla kogo?

Dla osób poszukujących praktycznych podpowiedzi, jak poprzez niedyrektywną postawę wyzwalać indywidualny potencjał rozwojowy każdego z uczestników zajęć i inspirować do współdziałania. 

 • profesjonalistów, którzy pracują z małymi dziećmi (2 – 6 lat) i ich rodzicami,
 • profesjonalistów, którzy chcą pogłębić warsztat pracy,
 • osób, które chciałyby rozpocząć prowadzenie grup rozwojowych,
 • osób prowadzących klub dla mam lub chcących otworzyć taki klubik,
 • studentów szukających inspiracji do swoich poszukiwań zawodowych.

Program szkolenia

W części teoretycznej szkolenia połączymy wiedzę na temat rozwoju dziecka, teorii przywiązania, samostanowienia, pedagogiki Montessori z doświadczeniem pracy z grupami. Omówimy takie zagadnienia:

 • Po co dziecku dorosły? Czyli specyfika uważnego towarzyszenia. Zastanowimy się, czym jest uważne towarzyszenie i jak taka postawa dorosłego wspiera dziecko w budowaniu samego siebie. Jak wzmacniamy opiekunów w ich poszukiwaniach dobrego bycia z dzieckiem. Przypatrzymy się też roli Prowadzącego zajęcia.
 • „Pomóż mi zrobić to samemu”. Omówimy jedną z zasad pedagogiki Montessori, kształtującą autonomię dziecka. Wyjaśnimy, jak samodzielność dzieci wspiera przestrzeń przygotowana, podstawowe aktywności podczas zajęć (działanie własne z pomocami i działanie w grupie dzieci i dorosłych) oraz obowiązujące zasady.
 • Niedyrektywnie, czyli jak? O istocie współdziałania – z dzieckiem, z dorosłym, z grupą. Opowiemy, jak staramy się być z dziećmi i rodzicami, by wyzwolić ich indywidualny potencjał rozwojowy. Jak nie zastępujemy rodziców i nie wyręczamy dzieci. Jak modelujemy zachowania poszczególnych osób i całej grupy. Damy wskazówki, jak wyciszać dzieci, wzbudzać uważność, ukierunkowywać na to, co istotne i jak reagować w sytuacjach trudnych.

Część teoretyczna będzie dopełniona pracą własną uczestników: koncepcyjną, sensoryczno-twórczą, indywidualną i w grupie. Zaproponujemy ćwiczenia, które w praktyce pomogą doświadczyć istoty rozważanych problemów i znaleźć przydatne rozwiązania.

Informacje organizacyjne

 • Czas trwania szkolenia: 8 godzin zegarowych (w tym godzina na odpoczynek i posiłek)
 • Koszt szkolenia: 650 zł
 • Dodatkowe informacje o szkoleniu

Fundacja Sto Pociech jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikat odbycia szkoleń. Szkolenie możemy przeprowadzić również w formie wyjazdowej i dostosować do szczególnych potrzeb wynikających ze specyfiki pracy z określoną grupą uczestników.

 

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu:

 • wypełnij formularz
 • Dokonaj wpłaty na konto: 68 2030 0045 1110 0000 0282 3230 z tytułem: szkolenie_odkryć samemu
 • i wyślij potwierdzenie przelewu na adres d.piszczatowska@stopociech.pl

Uwaga! Szkolenie odbędzie się, gdy zbierze się grupa min 6 osób.

W przypadku rezygnacji ze szkolenia na 3 dni przed terminem zwracamy opłatę (minus 10 zł kosztów operacyjnych). Po tym terminie nie ma możliwości zwrotu wpłaconej kwoty.

Prowadzenie

Dorota Piszczatowska – animatorka kultury ze specjalizacją pedagogiczną. Pomysłodawczyni i współzałożycielka Fundacji Sto Pociech. Od kilkunastu lat współtworzy, koordynuje i realizuje warsztaty dla dzieci i dorosłych. Poszukuje takich form towarzyszenia dzieciom i dorosłym, które wspierają ich dążenia do rozwoju, wyzwalają twórczy potencjał i sprawczość oraz pomagają rozwijać nowe umiejętności. Inspiruje ją domowa codzienność i świat przyrodniczy. Pociąga interdyscyplinarność – współzależność i dopełnianie się różnych perspektyw. Stale uczestniczy w kursach, szkoleniach i projektach z zakresu edukacji, wsparcia i działań artystycznych. Współtworzy i prowadzę szkolenia dla osób pracujących z dziećmi i dorosłymi. Jest mamą Janka, Franka i Marysi.

Marlena Szymczyk – magister psychologii, ukończyła studia podyplomowe „Diagnoza Kliniczna Dziecka i jego Rodziny” na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat pracuje w Fundacji Sto Pociech – prowadząc grupy zabawowe oraz wspierające relację rodzic – dziecko, a także grupę rówieśniczą dzieci bez rodziców – Leśne Szperaki, działającą w Ogrodzie Fundacji korzystającą z założeń edukacji leśnej. Pracuje również jako psycholog prowadząc konsultacje. Współtworzy i prowadzi szkolenia dla osób pracujących z małym dzieckiem i rodzicem. Zdobywała doświadczenie w pracy niedyrektywnej z Dzieckiem i Rodzicem w Klubie Terapeutycznym dla Dzieci z Problemami Emocjonalnymi i Ich Rodziców działającym pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego jako wolontariusz-terapeuta pod superwizją psychologa klinicznego. Stale się dokształca, bierze udział w szkoleniach pogłębiających wiedzę i praktykę. Interesuje się rozwojem małego dziecka, kształtowaniem się więzi według Teorii Przywiązania, wspieraniem relacji rodzic-dziecko. Prywatnie mama Antka.

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących organizacji szkolenia prosimy o kontakt mailowy: d.piszczatowska@stopociech.pl

Najprostsze materiały sensoryczne

Szkolenie wprowadzające w specyfikę działań z płynnymi, sypkimi i mazistymi materiałami sensorycznymi – z natury swej nieuformowanymi i przekształcalnymi. Materiały te mają wielki potencjał twórczy, poznawczy i rozwojowy. W rozmaitych odmianach, przemianach i połączeniach dają proste, a zarazem nieskończone możliwości zastosowań. Udostępnione dzieciom w swobodnej zabawie są źródłem wielozmysłowych doznań, różnorodnych działań twórczych i znacząco wpływają na ich dobrostan. 

O grupie

Dla kogo?

Szkolenie adresowane jest do osób pracujących z dziećmi i poszukujących inspiracji do działań wsparciowo – rozwojowych oraz sensoryczno – plastycznych opartych na doświadczeniu, eksperymentowaniu i odkrywaniu. Szkolenie kierujemy do:

 • profesjonalistów pracujących z małymi dziećmi i ich opiekunami,
 • osób przygotowujących się do takiej pracy (w tym studentów kierunków pedagogicznych i psychologicznych),
 • rodziców szukających pomysłów na zabawy w domowej codzienności.

Program szkolenia

Zapraszamy na szkolenie, które wprowadzi w specyfikę działań z płynnymi, sypkimi i mazistymi materiałami sensorycznymi – z natury swej nieuformowanymi i przekształcalnymi. Materiały te mają wielki potencjał twórczy, poznawczy i rozwojowy. W rozmaitych odmianach, przemianach i połączeniach dają proste, a zarazem nieskończone możliwości zastosowań.

Swobodna zabawa z tym, co nieuformowane i zmienne znacząco wpływa na dobrostan dziecka i wspiera jego rozwój. Ma wartości terapeutyczne. Umożliwia dziecku redukowanie napięcia i samoregulację. Zachęca do bezpiecznego doświadczania i oswajania tego, co sensorycznie jest wyzwaniem. Pozwala zaznać radości doświadczania i odkrywania. Pobudza do działań twórczych. W sposób niewymuszony umożliwia dziecku nabywanie i ćwiczenie coraz bardziej skomplikowanych umiejętności motorycznych – ważnych dla samodzielności i poczucia sprawczości.

Na szkoleniu podzielimy się doświadczeniem pracy z rozmaitych stupociechowych zajęć, podczas których dzieci w wieku od 6 m do 9 lat w specjalnie przygotowanych zakątkach w sali  – odkrywają, doświadczają i eksperymentują z tym co płynne, sypkie i maziste.

Zwrócimy uwagę na wartości swobodnej zabawy tymi materiałami, zarówno w aspekcie rozwojowym, jak i terapeutycznym. Damy wskazówki ułatwiające zainicjowanie działań i realizację kolejnych spotkań w całorocznym cyklu. Omówimy takie zagadnienia:

 • Najprostsze materiały o niewyczerpanych możliwościach wykorzystania. Woda, piach, glina do dzieła! Przez cały rok.

 • Przygotowanie przestrzeni do działań. Osobna pracownia albo wydzielony zakątek w sali.

 • Niezbędne, a zarazem minimalistyczne wyposażenie.

 • Jak działać z grupą, by z zasady nieskrępowana i indywidualna zabawa była przyjazna dla wszystkich uczestników zajęć, a sprzątanie nie zniechęciło do działań?

Szkolenie będzie miało częściowo charakter teoretyczny, a częściowo praktyczny. Wprowadzenie w podstawy teoretyczne dopełnione zostanie działaniem własnym uczestników (indywidualnym i w grupie) koncepcyjnym, sensorycznym i twórczym z materiałami, które szczególnie fascynują dzieci.

Informacje organizacyjne

 • Czas trwania szkolenia: 8 godzin zegarowych (w tym godzina na odpoczynek i posiłek)
 • Koszt szkolenia: 650 zł
 • Dodatkowe informacje dla uczestników

Fundacja Sto Pociech jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikat odbycia szkoleń. Szkolenie możemy przeprowadzić również w formie wyjazdowej i dostosować do szczególnych potrzeb wynikających ze specyfiki pracy z określoną grupą uczestników.

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu:

 • wypełnij formularz
 • Dokonaj wpłaty na konto: 68 2030 0045 1110 0000 0282 3230 z tytułem: szkolenie_materiały przyrodnicze
 • i wyślij potwierdzenie przelewu na adres d.piszczatowska@stopociech.pl

 Szkolenie odbędzie się, gdy zbierze się grupa min 6 osób.

W przypadku rezygnacji ze szkolenia na 3 dni przed terminem zwracamy opłatę (minus 10 zł kosztów operacyjnych). Po tym terminie nie ma możliwości zwrotu wpłaconej kwoty.

Prowadzenie

Dorota Piszczatowska – animatorka kultury ze specjalizacją pedagogiczną. Pomysłodawczyni i współzałożycielka Fundacji Sto Pociech. Od kilkunastu lat współtworzy, koordynuje i realizuje warsztaty dla dzieci i dorosłych. Współtworzyła szperalnię i papralnię, jako przestrzenie do działań z małymi dziećmi. Poszukuje takich form towarzyszenia dzieciom i dorosłym, które wspierają ich dążenia do rozwoju, wyzwalają twórczy potencjał i sprawczość oraz pomagają rozwijać nowe umiejętności. Inspiruje ją domowa codzienność i świat przyrodniczy. Pociąga interdyscyplinarność – współzależność i dopełnianie się różnych perspektyw. Stale uczestniczy w kursach, szkoleniach i projektach z zakresu edukacji, wsparcia i działań artystycznych. Jest mamą Janka, Franka i Marysi.

Marta Ryng – psycholog, od wielu lat pracuje z rodzinami z najmłodszymi dziećmi oraz wspiera samodzielność dzieci w grupach rówieśniczych. Ukończyła psychologię na UJ ze specjalizacją Rozwój dziecka, studia podyplomowe „Wczesna Interwencja. Pomoc dziecku i rodzinie”, roczny kurs Pedagogiki M. Montessorii oraz szkolenie z „Metody projektów badawczych”. Działa w zespole edukacyjnym oraz wspiera matki w pierwszych miesiącach życia ich maluszka prowadząc grupy wsparcia Urodziłam Życie. Wychowała się na dolnośląskich łąkach, w wielkim ogrodzie – korzysta z tych doświadczeń współprowadząc Leśne Szperaki w fundacyjnym ogrodzie. Mama Franka, Staszka, Marysi i Józka, którzy wiernie towarzyszyli jej w stupociechowej przygodzie

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących organizacji szkolenia prosimy o kontakt mailowy: d.piszczatowska@stopociech.pl

Jak dobrze opowiadać zwyczajne historie i niezwykłe baśnie

Opowiadanie historii ma długą tradycję i jest umiejętnością znaną od wielu, wielu pokoleń. Jest ponadczasowym narzędziem, które pomaga celebrować radość życia i uczyć się stawiać czoła wyzwaniom. Dzieci, dzięki słuchaniu opowiadanych historii łatwiej się wyciszają, lepiej radzą sobie z emocjami, lepiej rozumieją otaczający świat i stają się bardziej empatyczne. Opowiadanie historii buduje zaufanie i powoduje umacnianie szczerej więzi.

O grupie

Dla kogo? 
 • osób pracujących z dziećmi, aby poznali i ośmielili się do stosowania bardzo skutecznego narzędzia do rozwiązywania sytuacji konfliktowych, do rozmów o emocjach i relacjach.
 • rodziców, którzy chcą lepiej poznać swoje dzieci oraz to, co przeżywają w szkole, przedszkolu, w codzienności.

Prowadząc działania warsztatowe chcemy, abyście uwierzyli, że zasługujecie na uwagę tacy, jacy jesteście  Chcemy was przekonać, że dobre opowieści – tak jak dobrzy ludzie – różnią się od siebie. Chcemy zainspirować do improwizowania opowieści i osadzania ich w świecie, który znamy. Chcemy aby nasze spotkanie było bardzo twórcze, pełne aktywnych zadań i ćwiczeń abyście po jego zakończeniu czuli się gotowi i chętni do snucia opowieści.

Program szkolenia:
 • warsztaty tworzenia bohaterów opowieści,
 • warsztaty tworzenia przestrzeni opowieści,
 • ćwiczenia aktywizowania uważności i pozostawania w autentycznym kontakcie ze słuchającymi,
 • poznanie metody japońskiego teatru kamishibai,
 • wykorzystanie muzyki w opowieści, nawet jak nie gra się na instrumencie
 • praca twórcza, która pomoże wytworzyć atmosferę skupienia i wyciszenia, i pomoże Waszym słuchaczom wejść w świat opowieści – samodzielnie zrobicie instrument, który będzie można zabrać do domu.

Informacje organizacyjne

 • Czas trwania szkolenia: 8 godzin zegarowych (w tym godzina na odpoczynek i posiłek)
 • Koszt szkolenia: 600 zł 
 • Dodatkowe informacje dla uczestników

Fundacja Sto Pociech jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikat odbycia szkoleń. Szkolenie możemy przeprowadzić również w formie wyjazdowej i dostosować do szczególnych potrzeb wynikających ze specyfiki pracy z określoną grupą uczestników.

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu:

 • wyślij wiadomość mailową z prośbą o zapis na adres:  m.sejbuk-radziwonka@stopociech.pl
 • Dokonaj wpłaty zaliczki w wysokości 200 zł na konto: 68 2030 0045 1110 0000 0282 3230 z tytułem: szkolenie_opowieści (Uwaga! Zaliczkę zwracamy wyłącznie w sytuacji, gdy grupa nie zbierze się)
 • wyślij potwierdzenie przelewu na adres m.sejbuk-radziwonka@stopociech.pl

 Szkolenie odbędzie się, gdy zbierze się grupa min 6 osób. Ze względu na charakter warsztatowy, maksymalna wielkość grupy to 16 uczestników. Jeśli grupa nie zbierze się warsztaty mogą zostać odwołane, w takiej sytuacji zaproponujemy inny termin.

Prowadzenie

Asia Kasztelaniec : JESTEM szczęśliwą, samodzielną mamą 13-letniej Stasi i 8-letniego Alusia.
JESTEM doświadczoną towarzyszką i kreatorką zabaw twórczych, edukatorką specjalizującą się w pisaniu i realizacji scenariuszy spotkań z nową i klasyczną literaturą dla dzieci, kulturoznawstwem, historią sztuki i wiedzą o przyrodzie. Autorką projektów i warsztatów realizowanych na zlecenie warszawskich organizacji pozarządowych i instytucji kultury. JESTEM czarodziejką- czaruję uśmiechem, dobrym słowem i opowieścią. Znam nie jedną dzikorosnącą roślinę, uwielbiam doświadczać i obserwować przyrodę, siedzieć pod drzewem i wymyślać opowieści, śpiewać na całe gardło, tworzyć kompozycje z tego co pod ręką. Wspieram obecnością podczas swobodnej zabawy i kreatywnych działań na świeżym powietrzu w lasach i parkach miejskich w roli nauczyciela przedszkola leśnego i podczas urodzinowych przygód terenowych oraz warsztatów outdoorowych. Interesuję się leśną pedagogiką, pedagogiką przygody, storytellingiem. Działam w duchu rodzicielstwa bliskości i zaufania.

Monika Sejbuk-Radziwonka – Jestem animatorką społeczno-kulturalną, trenerką, aktywistką miejską i pedagogiem. Od 2015 r. związana z sektorem pozarządowym. Lubię wymyślać nowe projekty i realizować je. Jestem organizatorką i pomysłodawczynią projektów kulturalnych i edukacyjnych m.in. pierwszej w Polsce bezpłatnej wypożyczalni pomocy Montessori na Bemowie i Miejsca Wolnej Zabawy w MAL Dwa Jelonki.

Prowadzę:

 • zajęcia w przyrodzie dla dzieci
 • grupy wsparcia dla mam
 • Rodzinny Klub Przyrodniczy przekonując, że natura może być miejscem przygód i edukacji,
 • spotkania z teatrem kamishibai z którym pracuję od 2020 r. ,
 • organizuję szkolenia dla edukatorów.

Entuzjastka alternatywnej edukacji, miejsc aktywności lokalnej i dalekich rowerowych podróży. Mam dwoje dzieci, które przekierowały moją drogę zawodową na inny tor. Przyświeca mi motto – że się da.

Kontakt

Pytania w sprawie szkolenia prosimy kierować na adres m.sejbuk-radziwonka@stopociech.pl i j.kasztelaniec@stopociech.pl

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Dowiedz się więcej o plikach cookies.