Głównym celem treningu jest nabywanie umiejętności lepszego porozumiewania się z innymi ludźmi.
Trening interpersonalny jest intensywnym 40-sto godzinnym doświadczeniem rozwojowym odbywającym się w warunkach małej grupy (8-12 osób). To bezpieczna przestrzeń na eksperymentowanie, odkrywanie i podejmowanie ryzyka w kontakcie z innymi. To szansa na przeżycie różnicy jako doświadczenia wspomagającego rozwój relacji, a nie zagrażającego jej.
Znasz siebie, rozumiesz swoje uczucia i potrzeby, a nadal zdarza się, że nie możesz się porozumieć z innymi? Mówisz coś, a rozmówca nie czyta Twoich intencji albo reaguje na coś, co teraz wydaje Ci się zupełnie nieważne? Dowiedz się, jak się lepiej komunikować.
Dla kogo?
Trening interpersonalny to propozycja dla osób, które chcą świadomie budować relacje – zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. To przestrzeń do rozwijania umiejętności komunikacyjnych, lepszego rozumienia siebie i innych, a także doskonalenia asertywności. Uczestnicy mają okazję przyjrzeć się swoim nawykom w relacjach, nauczyć się wyrażać swoje emocje, a także ćwiczyć dawanie i przyjmowanie informacji zwrotnej.
Może jesteś po terapii, warsztatach rozwoju i innych formach pracy nad sposobem komunikacji, a wciąż szukasz jeszcze lepszego sposobu na dogadanie się z innymi ludźmi?
A może zdarza Ci się rozmawiać z ludźmi “jak na ręcznym hamulcu”? Zatrzymujesz swoje myśli i uczucia i “przekładasz” je w głowie na język, który według Ciebie będzie zrozumiały dla innych. Często nie wyrażasz przy tym swoich emocji i zostają one w Tobie na długo.
Trening interpersonalny jest:
dla tych, którzy lubią doświadczać,
dla chcących odkrywać siebie w kontakcie z innymi ludźmi,
dla gotowych do wyjścia ze swoich utartych sposobów bycia z drugim człowiekiem
dla lubiących mieć wpływ na swoje życie
dla tych, którzy wiedzą, że rozwój nie ma końca.
Co się na nim dzieje?
Na treningu interpersonalnym skupiamy się tylko na tym, co się aktualnie dzieje między ludźmi. Zasada TU i TERAZ zatrzymuje grupę na tym, co na co dzień jest “pozasłaniane”, czyli na emocjonalnych reakcjach uczestników na siebie nawzajem.
Stopniowo uczestnicy wchodzą w kontakt każdy z każdym, uczą się wyrażać uczucia i eksperymentują otwarty kontakt z drugim człowiekiem. Udzielają i dostają informacje zwrotne na temat swoich zachowań w grupie.
Dlaczego tak długo?
5 dni to strasznie dużo czasu i nigdy nie ma dobrego momentu na taką wyrwę w życiu, pracy i obowiązkach. To prawda, ale trening interpersonalny to skok na bungee w samorozwoju. Intensywne przeżycie w krótkim czasie. Warto na chwilę się zatrzymać. Nie da się jechać samochodem i nie tankować. Można żyć w biegu, ale te kilka dni to inwestycja w jakość życia, jakość relacji. Zatrzymanie, które można potraktować jak SPA lub wyprawę na biegun północny. Nie da się w krótszym czasie dowiedzieć się więcej o sobie w relacjach z innymi.
Po co?
Udział w treningu interpersonalnym może przynieść:
głębszy kontakt z własnymi emocjami i potrzebami,
większą samoświadomość oraz wzmocnienie poczucia autonomii i samostanowienia,
możliwość eksperymentowania z nowymi sposobami komunikacji,
przestrzeń do ujawniania siebie i obserwowania, jak wpływa to na relacje,
większe zaufanie do innych, wiarę w siłę grupy i sens współpracy,
cenne informacje zwrotne od pozostałych uczestników,
otwartość na różnorodność i akceptację odmiennych perspektyw,
doświadczenie bliskości i poczucia bezpieczeństwa w grupie,
nadzieję, że autentyczne spotkanie z drugim człowiekiem jest możliwe.
Informacje organizacyjne:
W jednej grupie treningowej nie powinny uczestniczyć osoby, które się znają (np. bliscy znajomi, członkowie rodziny, partnerzy).
Warunkiem przyjęcia do grupy jest gotowość do udziału we wszystkich dniach treningu
Na czas trwania treningu obowiązuje zasada całkowitej abstynencji od alkoholu.
Kiedy? 2 – 6 lipca 2025 w godzinach:
Gdzie? Fundacja Sto Pociech, ul. Freta 20/24a, Warszawa
Za ile? 1900 zł
Zgłoszenia :
Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (link poniżej) i przesłanie potwierdzenia wpłaty zaliczki 200 zł na adres psychoedukacja@stopociech.pl. Wszystkie osoby, które wpłacą zaliczkę zaprosimy na rozmowę konsultacyjną. W przypadku rezygnacji z udziału w treningu po tej rozmowie zaliczkę traktujemy jako opłatę za tą rozmowę.
Katarzyna Dołęgowska-Urlich – trenerka, pomysłodawczyni i współzałożycielka Stu Pociech. Od wielu lat prowadzi grupy wsparcia dla rodziców, zwłaszcza matek. Tworzy i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne oraz grupy wsparcia i rozwoju dla rodziców. Współautorka ogólnopolskiego programu adresowanego do młodych matek „Urodziłam życie”. Obecnie szkoli trenerki grup Urodziłam Życie i superwizuje ich pracę. Od początku zaangażowana w tworzenie i realizację Szkoły Trenerów Grup Wsparcia. Superwizuje pracę trenerów grup wsparcia. Absolwentka animacji kultury UW, socjoterapii, szkoły trenerów i licznych szkoleń z zakresu pracy z grupą.
Janka Rykowska – psycholożka, interwentka kryzysowa, trener. Przez pięć lat pracowała z młodzieżą autystyczną, a potem przez dziesięć lat była konsultantem w Instytucie Gallupa. Ukończyła Szkołę Treningu Grupowego, Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej oraz Studium Pomocy Psychologicznej dla Par. Jest realizatorką Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Od września 2014 w zespole Stu Pociech prowadzi warsztaty psychoedukacyjne, grupy wsparcia dla rodziców, konsultacje psychologiczne i treningi interpersonalne. Jest współautorką i realizatorką wielu grup wsparcia dla rodziców
O prowadzących:
Od lat pracujemy z grupami. Zaczynałyśmy pracę w Stu Pociechach prowadząc grupy psychoedukacyjne, związane ze wzmacnianiem umiejętności komunikacyjnych. Prowadziłyśmy warsztaty “Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, żeby do nas mówiły?” i wiele autorskich warsztatów, takich jak “ Moje dziecko mnie złości” czy warsztat dla par “Jak się dobrze kłócić”.
Od zawsze fascynował nas proces grupowy i to, co może dać grupa, zaczęłyśmy prowadzić grupy wsparcia: “Urodziłam życie” dla świeżo upieczonych mam i potem kolejne grupy wsparcia dla rodziców jak “Wioska”, “Strefa Mocy”, czy “GROM – grupa dla komandosek codzienności”.
Grupy wsparcia wpisały się na stałe w ofertę naszej Fundacji, a my zaangażowałyśmy się w to, aby było ich coraz więcej nie tylko u nas i nie tylko w Warszawie. Otworzyliśmy Szkołę Trenerów Grup Wsparcia i właśnie prowadzimy 10 już jej edycję. Cieszymy się, że grup wsparcia jest coraz więcej i coraz więcej naszych absolwentów takie grupy prowadzi.
Ale, że rozwój to rzecz konieczna do życia, poszłyśmy dalej. Zachwycone procesem grupowym doszkalałyśmy się, żeby prowadzić dla Was Trening Interpersonalny.
Od kilku lat trening jest na stałe w ofercie Fundacji.
Zapraszamy na kolejną już edycję treningu w Fundacji Sto Pociech!
a tu link do rozmowy o treningu
Po więcej informacji można pisać na adres psychoedukacja@stopociech.pl lub dzwonić pod numer 501 161 382. Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata zaliczki 200 zł i przesłanie na w/w adres potwierdzenia wpłaty.
Chcecie, żeby kłótnia nie zabierała Wam wielu ważnych rzeczy w waszym związku?
Tęsknicie za bezpieczeństwem, radością, przyjemnością, zaufaniem?
Jesteście już zmęczeni ciagłym”rozkminianiem”, “czyszczeniem” sytuacji między Wami
Obawiacie się, że z Wami musi być coś nie tak, skoro jest między Wami tyle kłótni?
Tęsknicie za czasami, kiedy po prostu się lubiliście?
Martwicie się tym, że Wasze dzieci przyglądają się domowym awanturami i zastanawiacie się, jak to nie wpływa?
„Zdolność do konfliktu kłótni jest oznaką intymności i zdrowia rodziny. Dobrze funkcjonująca rodzina ma problemy, walczy i uczy się jak walczyć uczciwie.” J. Bradshaw
Na warsztacie właśnie będziemy się uczyć jak „walczyć” uczciwie. Jak mówić o sobie i ważnych dla siebie rzeczach bez ranienia drugiej osoby.
Warsztat jest szansą dla par, które chcą się też słyszeć, a nie tylko mówić. Jest szansą na zatrzymanie, zobaczenie i zrozumienie siebie nawzajem.
.
Warsztat to spotkania w dwa kolejne weekendy. W piątki w godzinach 17.00 – 20.00 i soboty 9.00 – 17.00.
Najbliższa edycja warsztatu to 30-31 maja i 6-7 czerwca 2025.
Spotkanie jest stacjonarne w Fundacji Sto Pociech ul Freta 20/24a w Warszawie.
Przed warsztatem zaprosimy zgłoszone pary na rozmowę konsultacyjną. Terminy tych rozmów, będziemy ustalać indywidualnie.
O zaproszeniu na konsultacje decyduje kolejność zgłoszeń.
Po otrzymaniu po zaproszeniu na konsultacje obowiązkowa jest wpłata kaucji w wysokości 200zł, która jest zwracana po zakończeniu warsztatu. Więcej szczegółów w regulaminie.
Udział w warsztacie jest bezpłatny i dotowany przez Urząd Miasta stołecznego Warszawy.
Katarzyna Dołęgowska-Urlich – trenerka, pomysłodawczyni i współzałożycielka Stu Pociech. Od wielu lat prowadzi grupy wsparcia dla rodziców, zwłaszcza matek. Tworzy i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne oraz grupy wsparcia i rozwoju dla rodziców. Współautorka ogólnopolskiego programu adresowanego do młodych matek „Urodziłam życie”. Obecnie szkoli trenerki grup Urodziłam Życie i superwizuje ich pracę. Od początku zaangażowana w tworzenie i realizację Szkoły Trenerów Grup Wsparcia. Superwizuje pracę trenerów grup wsparcia. Absolwentka animacji kultury UW, socjoterapii, szkoły trenerów i licznych szkoleń z zakresu pracy z grupą.
Janka Rykowska – psycholożka, interwentka kryzysowa, trener. Przez pięć lat pracowała z młodzieżą autystyczną, a potem przez dziesięć lat była konsultantem w Instytucie Gallupa. Ukończyła Szkołę Treningu Grupowego, Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej oraz Studium Pomocy Psychologicznej dla Par. Od września 2014 w zespole Stu Pociech prowadzi warsztaty psychoedukacyjne, grupy wsparcia dla rodziców, konsultacje psychologiczne i treningi interpersonalne. Jest współautorką i realizatorką wielu grup wsparcia dla rodziców
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy.
Warsztat o poczuciu własnej wartości i dbaniu o kontakt ze swoim ciałem.
Podstawą tego spotkania będzie poczucie własnej wartości, które możemy w sobie odkrywać i wzmacniać przez całe życie, każdego dnia.
Świat wokół nas wysoko ceni pewność siebie.
Poczucie własnej wartości, choć cichsze, jest potężniejsze.
Porozmawiamy o granicach, które chronią to, co delikatne i sprawiają, że wrażliwość jest siłą, a nie słabością.
Przyjrzymy się też, jak „kultury diety”, w której żyjemy, wysysa z nas siły i odbierają szanse na czerpanie z życia i cieszenie się nim.
Zaopatrzymy się razem w duże i małe narzędzia, których możemy używać codziennie, by chronić się przed stresem i negatywnymi przekonaniami.
Przeciwwagą dla uprzedmiotowienia naszych ciał jest kontakt z nimi, powrót do słyszenia własnego ciała. Do przyjemności.
Nasze ciała najczęściej potrzebują mniej presji, a więcej odprężenia.
Dlatego w czasie warsztatu zaprosimy swoje ciała do czucia i zajmowania miejsca.
To będzie czas dla nas i naszych ciał, żebyśmy mogli się wzajemnie usłyszeć.
Ubierzcie się wygodnie, bądźcie gotowe na spędzenie czasu boso lub w skarpetkach.
Jeśli macie matę, ulubiony koc – warto je zabrać.
To będzie dobry czas.
9 i 16 maja, piątek
18:00-21:00
Koszt: 250 zł za całość, czyli 2x3h
warsztat odbędzie się po zebraniu 8 uczestników
Aby zarezerwować miejsce w grupie należy wypełnić formularz i dokonać wpłaty na konto oraz wysłać informację o dokonanej wpłacie na adres psychoedukacja@stopociech.pl
Nr konta: 68 2030 0045 1110 0000 0282 3230
W przypadku rezygnacji z warsztatów na 1 dzień przed rozpoczęciem zajęć wniesiona opłata nie podlega zwrotowi.
Katarzyna Gałązka
Warsztaty dla poszukujących nowej ścieżki zawodowej, szczególnie dla: rodziców powracających na rynek pracy, osób powracających z zagranicy na polski rynek pracy i w każdym innym momencie chęci zmiany zawodowej.
Zapraszamy na warsztaty indywidualne online lub grupowe stacjonarne.
Celem warsztatów jest przyjrzenie się sobie w kontekście zawodowym i znalezienie najlepszej dla siebie pracy, dostosowanej do Waszych umiejętności, wartości, tego, na czym Wam naprawdę zależy, co Was interesuje, co lubicie, czym się interesujecie, do czego macie naturalne predyspozycje i jakie/jacy po prostu jesteście oraz co dla Was w pracy jest ważne
PLAN WARSZTATÓW
W czasie warsztatów omawiamy również obecny rynek pracy w Polsce, przykłady możliwości pracy na nim oraz konkretne wzorce z mojej pracy w rekrutacji oraz z doświadczenia pracy na warsztatach.
Kiedy?
Indywidualna wersja online pozwala na dopasowanie godzin i dni warsztatów do Waszego rytmu dnia, w wybranych dostępnych godzinach od poniedziałku do piątku godzinach 8.00 – 20.00 oraz niektóre soboty:)
Na ogół jest to 4-5 spotkań godzinnych.
Gdzie?
Warsztaty stacjonarne odbywają się w siedzibie Fundacji Sto Pociech na ul. Freta 20/24a w Warszawie.
Koszt:
Wersja online warsztatów indywidulanych: 145 pln/godzina (pełen program warsztatu to 4-5 godzinnych spotkań, program dopasowany jest indywidualnie do potrzeb konkretnej osoby)
Koszt warsztatów grupowych ustalany jest na bieżąco w danym okresie.
Aleksandra Mościcka – rekruterka specjalizująca się w zmianie ścieżek kariery z doświadczeniem w pracy w firmie rekrutacyjnej i prowadzeniu warsztatów o wykorzystaniu potencjału w pracy i jej indywidualnego dopasowania, od kilku lat współpracuje z Fundacją Sto Pociech w Warszawie. Absolwentka „Zarządzania Zasobami Ludzkimi” w SGH w Warszawie oraz studiów podyplomowych „Job-Coaching, doradztwo zawodowe, edukacyjne i coaching kariery” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
Więcej: https://www.linkedin.com/in/aleksandra-moscicka/
Rekomendacje: https://www.linkedin.com/in/aleksandra-moscicka/details/recommendations/
Zapisy i kontakt: https://www.facebook.com/aleksandra.moscicka.35/ lub: a.moscicka@stopociech.pl
Relacja między rodzeństwem jest szczególna i rządzi się swoimi prawami. Rolą rodziców jest nie popsuć jej. Relacja ta ma wtedy szansę być dla naszych dzieci niezwykłym wsparciem przez całe ich życie.
„Rodzeństwo bez rywalizacji, czyli jak pomóc dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością” to druga część warsztatów umiejętności wychowawczych. Zajęcia adresowane są do Rodziców, którzy mają więcej niż jedno dziecko.
Jesteś już zmęczona/ny ciągłym napięciem między dziećmi. Masz dosyć ciągłych awantur, złośliwości i bijatyk. Czujesz się bezradna/ny kiedy znowu trzeba dociekać, kto zaczął. Wściekasz się na dzieci bo się starasz, a nadal jest tak trudno.
Zapraszamy na warsztat, na którym poćwiczysz różne metody reagowania w trudnych sytuacjach, poznasz innych rodziców, którzy na co dzień borykają się z podobną rzeczywistością do Twojej a co najważniejsze – zyskasz nową perspektywę patrzenia na relacje swoich dzieci.
W programie:
– Zazdrość
– Rywalizacja
– Porównywanie
– Sprawiedliwość
– Role w rodzinie
– Kłótnie
– Bójki i przemoc
– Dzielenie się i współpraca
– Co się da zrobić, żeby się w dorosłości lubiły i wspierały.
W kolejnych 6 śród będziemy ćwiczyć konkretne strategie działania w różnych życiowych sytuacjach.
Warsztat to też spotkanie z grupą innych rodziców, którzy też mają więcej niż jedno dziecko, szansa na poznanie się i dzielenie doświadczeniem.
Start: koniec kwietnia 2025 lub po zebraniu się grupy, spotkania w środy 10.00 – 13.00
Cena: 200 zł za jedno trzygodzinne spotkanie
Grupa: maximum 10 osób
Zapisy przez formularz poniżej.
Rezerwacja miejsca przez ekobilet:
https://ekobilet.pl/stopociech
* UWAGA: Koszt warsztatów wynosi 1200 zł, w tym 50 zł stanowi opłatę solidarnościową. Pobieranie jej umożliwia nam budowanie funduszu, z którego możemy dofinansować uczestnictwo osób, które nie mogą pokryć wszystkich kosztów.
Janka Rykowska – Psycholożka, interwentka kryzysowa, trener. Przez pięć lat pracowała z młodzieżą autystyczną, a potem przez dziesięć lat była konsultantem w Instytucie Gallupa. Ukończyła Szkołę Treningu Grupowego, Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej oraz Studium Pomocy Psychologicznej dla Par. Jest realizatorką Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Od września 2014 w zespole Stu Pociech prowadzi warsztaty psychoedukacyjne, grupy wsparcia dla rodziców, konsultacje psychologiczne i treningi interpersonalne. Jest współautorką i realizatorką wielu grup wsparcia dla rodziców Współprowadzi Szkołę Trenerów Grup Wsparcia od samego początku jej istnienia. Prowadzi także superwizje dla trenerów prowadzących grupy wsparcia. Jest mamą trzech córek: Marylki, Hańci i Lulki.
Patrycja Guba-Wawruch – Absolwentka Szkoły Trenerów Grup Wsparcia przy Fundacji Sto Pociech. Trenerka Fundacji FamilyLab Polska. Z wykształcenia magister dyplomacji, z zawodu również specjalistka od PR, marketingu i kierowania projektami. Pracuje z rodzicami by dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem wspomóc ich w kształtowaniu satysfakcjonujących relacji w rodzinie. Mama trójki dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym.
Więcej informacji: psychoedukacja@stopociech.pl w tytule prosimy wpisać „Rodzeństwo”
Warsztat dla rodziców “Moje dziecko mnie złości”
Dwa dni intensywnej pracy poświęcone złości:
– czym ona jest?
– jakiej mechanizmy nią rządzą?
– jak wyrażać złość w sposób, którego nie trzeba się wstydzić?
– jak sobie lepiej radzić z jej przeżywaniem?
Jeżeli Twoje dziecko cię złości,
doprowadza do szewskiej pasji, do białej gorączki,
wyprowadza Cię z równowagi…
Jeśli opadają Ci ręce,
chcesz wyjść, zrezygnować z posady rodzica…
Jeżeli zdarza się, że w kontakcie z Twoim ukochanym dzieckiem budzi się w Tobie złość, bezradność albo inne uczucia, których obawiasz i wstydzisz…
to zapraszamy Cię na ten warsztat.
Złość jest takim uczuciem – przykrywką, pod którym się kłębi cała masa uczuć, których nie lubimy i nie chcemy. Dlatego często niewiele trzeba, żeby taki przykryty ładunek eksplodował – mówiła w Trójce Katarzyna Dołęgowska-Urlich z Fundacji Sto Pociech.
Link do audycji:
http://www.polskieradio.pl/9/5363/Artykul/1773590,Trudne-emocje-Kiedy-rodzic-jest-zly-na-dziecko
W trakcie warsztatu będziemy uczyć się rozpoznawania własnych uczuć, brania za nie odpowiedzialności, konstruktywnego radzenia sobie ze złością, frustracją i stresem.
Termin: 30 i 31 maja
(termin zapasowy 6 i 7 czerwca)
Dwa dni warsztatu stanowią całość.
Zajęcia odbędą się, gdy zbierze się grupa min. 10 osób.
Ze względu na specyfikę pracy i jej intensywność na warsztat zapraszamy rodziców bez dzieci, nawet tych najmniejszych.
Aby zarezerwować miejsce w grupie wypełnij formularz (link poniżej).
Prosimy o wpłatę 550 zł
na nasze konto: 68 2030 0045 1110 0000 0282 3230
i przesłanie potwierdzenia na adres psychoedukacja@stopociech.pl
W tytule prosimy wpisać „moje dziecko mnie złości”.
Katarzyna Gałazka
i Patrycja Guba-Wawruch
(lub Maria Smereczyńska w terminie czerwcowym)
psychoedukacja@stopociech.pl
Warsztat podstawowych umiejętności komunikacyjnych dla rodziców
Warsztaty umiejętności wychowawczych „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?” oparte są na metodzie Faber/Mazlich.
Pojawienie się w rodzinie dziecka to wielka rewolucja. Niestety dzieci nie rodzą się z “instrukcją obsługi” i choć jako rodzice chcemy jak najlepiej i bardzo się staramy, zdarza się, że brakuje nam sił i narzędzi do takiego wychowywania naszych dzieci, jakiego byśmy chcieli.
Zdarza się, że w stresujących chwilach wbrew sobie sięgamy do metod, których nie chcemy: karania, krzyków, szantażu. “Wychowuję bez nagród i kar” to często łatwiej powiedzieć niż zrobić.
Szczególnie trudno może być rodzicom dzieci ze specjalnymi potrzebami.
Zapraszamy Cię na ten na warsztat, jeśli:
Na warsztacie będziemy ćwiczyć różne sytuacje i różne sposoby komunikacji. Poznasz też innych rodziców, którzy podzielą się z Tobą swoimi doświadczeniami. Doświadczysz ulgi, że nie jesteś sam_a i sporo konkretnych, prostych narzędzi do codziennych wyzwań. Uporządkujesz też wiedzę na temat uczuć, granic i tego “jak słuchać, jak mówić”. Zapraszamy do zapisów.
6 spotkań po 3 godziny
(wykłady, ćwiczenia, burze mózgu)
Start: wiosna 2025
poniedziałki 18:00-21:00
Grupa ruszy po zebraniu się co najmniej 10 osób.
Opłata za warsztaty: 800zł
Aby zarezerwować miejsce w grupie należy wypełnić formularz (link poniżej) i dokonać wpłaty (całości kwoty lub zaliczki 300 zł) na konto oraz wysłać informację o dokonanej wpłacie na adres psychoedukacja@stopociech.pl.
Nr konta: 68 2030 0045 1110 0000 0282 3230
Maria Smereczyńska, Katarzyna Gałązka
Więcej informacji: psychoedukacja@stopociech.pl w tytule prosimy wpisać „jak mówić… jak słuchać…”
Dzieci najczęściej traktują eksplorowanie obszaru seksualności z ufnością i swobodą. Są na równi ciekawe jak zbudowane jest ucho, łokieć i intymne części ciała. Eksplorują, pytają, eksperymentują.
Większość z nas wychowywała się jednak w czasach, kiedy seksualność była tematem tabu i teraz, już jako rodzice, niejednokrotnie napotykamy trudność w komunikacji z naszymi dziećmi w tej dziedzinie.
Naszym zadaniem jest towarzyszenie dzieciom w rozwoju. Reagowanie, kiedy potrzebują wsparcia i jednocześnie nie interweniowanie bez potrzeby. A przede wszystkim stworzenie atmosfery, w której będą miały pewność, że zawsze mogą zwrócić się do nas o pomoc. Im mniej lęku w dorosłych, im więcej wiedzy i zaufania, tym większa szansa, że rozwój dziecka będzie przebiegał harmonijnie.
Warsztat ma formę zarówno wykładu, rozmowy, burzy mózgów, jak i ćwiczeń. W luźnej i bezpiecznej atmosferze będziemy uczyć się komunikować w dziedzinie seksualności.
Termin: 4 i 11 czerwca, środa, 18:00-21:00
Koszt: 250zł
Aby zarezerwować miejsce w grupie należy wypełnić formularz i dokonać wpłaty na konto
Nr konta: 68 2030 0045 1110 0000 0282 3230
oraz wysłać informację o dokonanej wpłacie na adres psychoedukacja@stopociech.pl z tytułem „Jak rozmawiać z dziećmi o ciele…”
Warsztat odbędzie się, jeśli zbierze się grupa 10 osób.
Katarzyna Gałązka
k.galazka@stopociech.pl
508 172 956