Informacje

To już się dzieje! Zapraszamy na  sobotnie wykłady. Zapowiada się bardzo ciekawie!!!

Zapraszamy rodziców, wychowawców i osoby pracujące z rodzinami. Chcemy zwrócić Waszą uwagę na znaczenie więzi we wczesnej relacji opiekuna z dzieckiem i jej wpływ na dalszy rozwój dziecka.

Rejestracja na konferencję: 

kup bilet >>>>

Tego jeszcze nie było! 

Robimy naszą pierwszą konferencję! Zapraszamy rodziców, wychowawców i osoby pracujące z rodzinami. Chcemy zwrócić Waszą uwagę na znaczenie więzi we wczesnej relacji opiekuna z dzieckiem i jej wpływ na dalszy rozwój dziecka.

Podczas konferencji będzie można wziąć udział w wykładach profesjonalistów, zajmujących się problematyką więzi oraz w warsztatch prowadzonych przez nasz zespół.

Tego jeszcze nie było! Robimy naszą pierwszą konferencję! Zapraszamy rodziców, wychowawców i osoby pracujące z rodzinami. Chcemy zwrócić Waszą uwagę na znaczenie więzi we wczesnej relacji opiekuna z dzieckiem i jej wpływ na dalszy rozwój dziecka.

Podczas konferencji będzie można wziąć udział w wykładach profesjonalistów, zajmujących się problematyką więzi oraz w warsztatch prowadzonych przez nasz zespół.

 

PROGRAM KONFERENCJI

20.04 - piątek - WARSZTATY

Na warsztaty obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona. Ze względu na równoległy przebieg warsztatów, każdy uczestnik moze wziąć udział w maksymalnie 3 warsztatach.

10:00 – 12:00 warsztat 1

warsztat1

12:00 – 12:30 przerwa kawowa

12:30 – 14:30 warsztat 2

warsztat2

Zapraszamy na krótki warsztat o zabawach sensorycznych, na którym dowiesz się : 
- czym są, jaka jest ich wartość, jak je dostosowywać do wieku i potrzeb dziecka;
- jak wspólne babranie, brudzenie, eksperymentowanie buduje i pogłębia relacje dziecka z rodzicem. 
Warsztat dla rodziców i opiekunów dzieci od o do 5 r.ż.

LUB warsztat 3

warsztat3a

... Wszystkie mogą stać się pretekstem do spotkania dziecka z rodzicem. Jakże nieprzecedzona w bogactwie jest chociażby łyżka durszlakowa! Zapraszam do przypatrzenia się jej z bliskości i z dystansu. Z rozmaitych perspektyw, pozwalających dostrzec coś więcej niż zwykły sprzęt kuchenny. 

14:30 – 16:00 przerwa obiadowa

16:00 – 19:00 warsztat 4

wiez Janka kaska

LUB warsztat 5

warsztat5 

 

21.04 - sobota - WYKŁADY:

10:00 – 10:30 Otwarcie konferencji - Anna Ciupa 

wstep

10:30 – 11:30 wykład 1

wyklad1

11:30 – 12:00 przerwa kawowa

12:00 – 13:00 wykład 2

wyklad2

A może potem nie poradzi sobie beze mnie?” Na wykładzie będziemy rozmawiać o tym, dlaczego to wsparcie rodziców ma tak duże znaczenie w rozwoju dzieci, a szczególnie w regulacji emocji. Poruszymy kwestie dotyczące różnic w regulacji i kontroli emocji, możliwości, które mają w tym zakresie małe dzieci oraz strategii, które mogą być dla nich wspierające. Bazując na wiedzy o rozwoju emocjonalnym dzieci i rozwoju mózgu, będziemy sięgać do takich metod, które umacniają relacje dorośli-dziecko, a jednocześnie stanowią pewnego rodzaju „ładowanie baterii” na dziecięcą przyszłość. 

13:00 – 13:30 przerwa kawowa

13:30 – 14:30 wykład 3

wyklad3a

O potrzebie wyrażania tych przeżyć i wartości różnych form wsparcia, środowiskowego i profesjonalnego, jakiego potrzebują rodzice i dzieci w ich wspólnej drodze, od samego jej początku, warto mówić otwarcie i wprost, doceniając intuicyjne wybory rodziców i wzmacniając ich poczucie kompetencji, ale też „odczarowując” temat rodzicielskich trudności. Prezentacja ma na celu przybliżenie tej problematyki.

14.30 - 15.30 Czas na wymianę myśli i doświadczeń

 

PATRONUJĄ NAM

 

 HONOROWY PATRONAT

RPD logo z godlem mm

ORAZ


dziecisawazne logo

DZIECKO czerwone OKczasdzieci logo ladnebebe logo

 

PRELEGENCI

Do prowadzenia wykładów zaprosiliśmy znamienitych gości - ekspertów w dziedzinie psychologii rozwojowej. Poniżej sylwetki prelegentów.

 Anita Janeczek – Romanowska - psycholog dziecięcy, autorka strony www.bycblizej.pl, współzałożycielka Ośrodka Wsparcia i Rozwoju Bliskie Miejsce. Od 10 lat wspiera rodziców i specjalistów pracujących z małymi dziećmi.  Współpracuje z poradniami, przedszkolami i ośrodkami wsparcia dla rodzin. W swojej pracy chce wspierać dzieci i dorosłych w umacnianiu relacji między nimi. Ma głębokie przekonanie, że bezpieczna, bliska relacja między dzieckiem a dorosłym jest zasobem, który daje moc do zmiany i rozwoju. Stawia na rzetelną i sprawdzoną wiedzę psychologiczną, na bieżąco śledzi badania z zakresu psychologii dziecka, a ich rezultaty pomaga przełożyć rodzicom na język i realia codzienności. W codzienności i praktyce zawodowej czerpie z Porozumienia bez przemocy, Rodzicielstwa Bliskości, teorii Daniela Siegela i innych niedyrektywnych koncepcji. Doświadczenie własnego macierzyństwa uważa za najlepszą z podyplomówek i kursów, w jakich dotychczas brała udział.

Diana Senator - dr psychologii i mgr biotechnologii.  Wiele lat pracowała w Poradni dla Dzieci z Autyzmem w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.  Obecnie prowadzi własny ośrodek diagnostyczno-terapeutyczny. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się zintegrowanym spojrzeniem na człowieka od podstaw genetycznych poprzez neuronaukę do podejścia  humanistycznego.

Magdalena Polaszewska – Nicke - psycholożka, współzałożycielka i prezeska ZERO-PIĘĆ. Fundacji na rzecz zdrowia psychicznego małych dzieci. Współpracuje z ośrodkami pomocy społecznej oraz przedszkolami. W swojej praktyce koncentruje się na wspieraniu dzieci i ich rodziców, m.in. poprzez psychoanalityczną terapię ukierunkowaną na relację rodzic-dziecko. Jest współautorką programów profilaktycznych realizowanych przez Fundację ZERO-PIĘĆ, adresowanych do rodziców małych dzieci oraz profesjonalistów pracujących z małymi dziećmi, udziela konsultacji indywidualnych i rodzinnych, prowadzi warsztaty dla rodziców dzieci w wieku od 0 do 6 lat, a także dla rodziców spodziewających się narodzin swych dzieci. Jest członkinią  World Association for Infant Mental Health, autorką przekładów tekstów naukowych z języka angielskiego, m.in. książki „Przywiązanie” Johna Bowlby’ego, oraz współautorką tekstów dotyczących szeroko pojętej tematyki przywiązania.

Anna Ciupa - psycholog, kierownik Ośrodka Badań i Usług Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W 1988 wraz z p. doc H.Olechnowicz stworzyły klub terapeutyczny dla dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi, przy wsparciu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. U podstaw działania tego ośrodka przyjęto założenia wyprowadzone z teorii więzi Bowlbiego oraz założeń terapii niedyrektywnej doc H.Olechnowicz. Wykładowca studiów podyplomowych dla nauczycieli upowszechniających powyższe założenia.

O prowadzących warsztaty przeczytacie na stronie Zespół Stu Pociech>>

 

PARTNER

logo FoodWise

Partnerem konferencji „Więź w codzienności” jest Foodwise, internetowa poradnia dietetyczna. Bo jedzenie jest bardzo ważnym elementem naszego życia codziennego. Wspólne buszowanie w warzywniaku lub innym sklepie z żywnością, wspólne przygotowywanie posiłków czy wreszcie wspólne ich spożywanie to piękne chwile, które budują życie dziecka. WIĘCEJ

Koszt udziału w konferencji:

 40zł - 1 warsztat (piątek)

100zł - wykłady (sobota)

pakiety promocyjne:

120zł - 1 warsztat i wykłady, 140zł - 2 warsztaty i wykłady, 160zł - 3 warsztaty i wykłady

 

Zapewniamy uczestnikom przerwy kawowe.

Nie zapewniamy posiłków. Na miejscu, w kafejce, jest możliwość zjedzenia obiadu (tarty, zupy, pierogi). 

 

Konferencja odbędzie się w siedzibie Fundacji:

Fundacja Sto Pociech
ul. Freta 20/24 a 
00-227 Warszawa
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Tel: +48 530 494 027 

Rejestracja na konferencję: 

kup bilet >>>>

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top