Konsultacje psychologiczne dla rodziców z dziećmi (do 6 r.ż.)

Konsultacja to rozmowa z rodzicem lub obojgiem rodziców o tym co stanowi powód ich zgłoszenia.

Może być tak, że jedna rozmowa będzie pomocna i wystarczająca dla rodziców. Może się okazać, że spotkanie jest wstępnym rozpoznaniem sytuacji i kończy się wspólną decyzją o potrzebie kontynuacji. Cykl spotkań konsultacyjnych daje możliwość głębszego zrozumienia zgłaszanego problemu.

Na ogół składa się on z 4-5 spotkań. Pierwsze dwa są zebraniem wywiadu na temat obecnej sytuacji dziecka, jego historii oraz problemów wskazanych przez rodziców. Na kolejne dwa zaproszeni są rodzice z dzieckiem. Cykl spotkań kończy się podsumowaniem procesu diagnostycznego, dającego rodzicom głębsze rozumienie dziecka oraz wspólnym omówieniem tego co dla dziecka i rodziny będzie pomocne w ich codziennym życiu. W sytuacji bardziej złożonych trudności możliwe jest kontynuowanie spotkań lub skierowanie do specjalisty z danego obszaru.

Konsultacje psychologiczne adresowane do rodziców najmłodszych dzieci (od 0 do 6 lat).

Termin: termin spotkania ustalamy w odpowiedzi na zgłoszenie, Przez pierwsze 2 tygodnie lipca, od poniedziałku do piątku, psycholożka Ewa Winiarska specjalizująca się w pracy z małymi dziećmi i ich rodzinami jest do Waszej dyspozycji.

Kontakt:  zapisy na konsultacje i psychoterapię odbywają się poprzez formularz>>. Na zgłoszenie odpowiemy poprzez e-mail lub telefonicznie, najszybciej jak to możliwe.

Koszt: Konsultacje są odpłatne - pierwsza 130zł, kolejne 100zł (50min).
W tym roku nie mamy dotacji i konsultacje są pełnopłatne. Liczymy na to, że w przyszłości uda się znaleźć fundusz na dofinansowanie.

Jeśli zaistnieje konieczność odwołania konsultacji (zmiany terminu) to należy to zrobić najpóźniej do godz. 10.00 w dniu konsultacji. Telefonicznie: +48 530 494 027 (pon. - pt. 9.00-15.00) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dyżury pełnią:

Agnieszka Słoniowska

- konsultacje dla rodziców z dziećmi do 5 r.ż.

- psycholog, psychoterapeuta. Ukończyła Społeczną Psychologię Kliniczną w SWPS w Warszawie, a także część teoretyczną Szkoły Psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Obecnie szkoli się w Parent Infant Psychotherapy School w Londynie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Fundacji Sto Pociech, Klubie Terapeutycznym dla Dzieci z Problemami Emocjonalnymi i Ich Rodziców przy Ośrodku Badań i Usług Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Ośrodku Wczesnej Interwencji Pilicka, a także w ramach stażu w Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Aktualnie pracuje w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 4. Jest członkiem World Association for Infant Mental Health. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Ewa Winiarska

- konsultacje dla rodziców z dziećmi do 6 r.ż.

IMG 3180 - psycholog. Ukończyła Psychologię w SWPS w Warszawie, a także Studia Podyplomowe „Diagnoza Kliniczna Dziecka i Jego Rodziny” na Wydziale Psychologii na UW. Aktualnie jest w trakcie Studium „Depresja w okresie okołoporodowym - praca terapeutyczna z kobietą i jej rodziną” przy Centrum Dziecka i Rodziny Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w Fundacji Sto Pociech,  Klubie Terapeutycznym dla Dzieci z Problemami Emocjonalnymi i Ich Rodziców przy Ośrodku Badań i Usług Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a także w ramach stażu w Instytucie Matki i Dziecka w Zakładzie Wczesnej Interwencji Psychologicznej. Pracuje w Fundacji Sto Pociech oraz współpracuje z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.
Swoją pracę poddaje superwizji.

 

Back to Top