TEATRZYK RAZ-DWA-TRZYK "O krasnalku i kolorowych kulkach"

 

"Jestem z lasu krasnalek

w lesie mieszkać wspaniale.

Mieszkam sobie u Grzybka,

gra mi świerszczyk na skrzypkach." 

Ponieważ w żadnym teatrzyku nie może zabraknąć krasnoludków więc tym razem zaprosiłam Krasnalka prosto z lasu. Nasz gość znalazł na łące kosz z kolorowymi kulami. Czy to jabłka, a może jajka? Kto zgadnie?

Przedstawieniu towarzyszy muzyka wykonywana na starodawnych instrumentach: harmonii trzyrzędowej, barabanie, bębenku obręczowym, glinianych ptaszkach, piszczałce.

Muzyka: Katarzyna Szurman i Katarzyna Żytomirska,

Scenografia i lalki: Agnieszka Kontny,

Występują: Agnieszka Kontny, Katarzyna Szurman, Katarzyna Żytomirska

TEATRZYK RAZ-DWA-TRZYK

Teatrzyk Raz-dwa-trzyk to spektakle teatru lalek z muzyką na żywo. To nieformalna grupa artystyczna założona w 2011 roku z inicjatywy Agnieszki Kontny.  Podstawową formą działalności Teatrzyku Raz-dwa-trzyku są spektakle teatru lalek z muzyką na żywo. Interaktywna formuła spektaklu zachęca dzieci do wspólnego śpiewania i zabawy w czym pomagają wykorzystane w przedstawieniach fragmenty tradycyjnych piosenek i zabaw dziecięcych. Przedstawieniom towarzyszy muzyka w wykonaniu muzykantek związanych ze Stowarzyszeniem na Rzecz Kultury Tradycyjnej Dom Tańca. Dzieci poznają dźwięk tradycyjnych, dawnych instrumentów: harmonii trzyrzędowej, okaryny, barabana, bębenka obręczowego, skrzypiec itd. Mogą również usłyszeć gliniane ptaszki, piszczałki, klepaki, dzwonki i kij deszczowy. Scenariusze przedstawień teatralnych wykorzystują teksty znanych i cenionych twórców literatury dziecięcej (Marii Kownackiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Janiny Porazińskiej), bajek i opowiastek ludowych i opowieści paluszkowych.

Bilety w cenie 20 zł od osoby  

Spektakl dla dzieci od 2lat. 3 dziecko z rodziny - bezpłatne wejście.

Przydadzą się buty na zmianę.

UWAGA: W trakcie spektaklu Kafejka jest zamknięta a Fundacja Sto Pociech jest zarezerwowana wyłącznie dla widzów spektaklu. Zaraz po spektaklu wracamy do normalnego trybu pracy.

  

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top