Andrzejkowe tańce rodzinne

Jesienne tańce, z rodzicami hulańce,
w rytm muzyki tupanie i z kapelą śpiewanie!
Pod koniec listopada nudzić się nie wypada.
Więc wkładajcie trzewiki, kokardy i meloniki,
ojców, matki zabierzcie i do Pociech wnet spieszcie.

Tam już na Was czekają skrzypce i baraban,
co wraz cymbałami zrobią  piękny raban.
Będą grać oberki, polki  i walczyki,
zaproszą lisa, niedźwiedzia, powieszą baloniki, ...

Więc wpisujcie w kalendarz mimo zimnych jesieni pomruków
i udostepnijcie info na wszechmocnym fejsbuku:)

 

Sobota 24.11 godz. 16.30 - 18.00

Zapraszamy dzieci od ok. 2 do 6 r.ż. z rodzicami

Zagrają dla Was: Dominika Oczepa, Agata Krawczyk i Katarzyna Andrzejowska - de Latour . Bal poprowadzi Diana Szawłowska.

Wejściówka: 25 zł od osoby (każdej, małej i dużej). Bilety na recepcji (pon. - pt. 9 - 15) lub  

Prosimy wszystkich o zabranie butów na zmianę i trochę wcześniejsze przybycie, tak, żeby spokojnie przygotowac się do balu.

Współorganizatorem imprezy jest Rodzinny Tabor. Rodzinny Tabor to festiwal tradycji Podkarpacia odbywający się od 3 lat w Zawadce Rymanowskiej w Beskidzie Niskim.  Jest to tydzień intensywnych przeżyć, bliskie spotkanie z ludźmi, z tradycyjnymi pieśniami, tańcami, instrumentami i rękodziełem Podkarpacia, a zarazem okazja do wspólnej zabawy dla dzieci i dorosłych. To warsztaty, wykłady, potańcówki przy kapeli na żywo, piękna beskidzka przyroda, plac zabaw, kozy, owce, konie... Spotkacie tu pasjonatów i naukowców, przedstawicieli różnych narodowości i grup etnicznych, amatorów i profesjonalistów, mistrzów i uczniów, dziewięćdziesięcioletnich muzykantów ze wsi i tych młodych z miasta… Wszystkich łączy ciekawość tradycji i chęć doświadczania jej całym sobą.

Uwaga. Od godziny 16 fundacja otwarta będzie tylko dla gości, którzy wykupili bilety na bal.

 

O muzykach:

Dominika Oczepa

Dominika Oczepa - Skrzypaczka zafascynowana polską muzyka tradycyjną. Od pięciu lat zgłębia tajniki gry wiejskich skrzypków weselnych, jeżdżąc po Polsce i czerpiąc nauki u żyjących jeszcze mistrzów. Folklor muzyczny traktuje jako znakomitą bazę do pracy z dziećmi. Ukończyła kurs umuzykalniający dla dzieci metodą E.E.Gordona. Współtworzy zespoły Szalone One oraz Kapela Towarzyska.

18556076 704713243045988 6385988874849405670 n

Agata Krawczyk Muzyk (gra na skrzypcach i cymbałach) i muzykoterapeutka, terapeutka, nauczyciel przedszkolny i wczesnoszkolny. Członek – założyciel Stowarzyszenia Dom Tańca. Opracowała, koordynowała i współrealizowała szereg projektów popularyzujących kulturę tradycyjną, m.in Rodzinny Tabor. Jako muzyk współtworzy obecnie Kapelę Karuzela. Jako muzykoterapeuta i wychowawca od 1995 r. prowadzi zajęcia muzyczno - taneczne w przedszkolach, szkołach, świetlicach dla dzieci i młodzieży i dorosłych; obecnie nauczycielka w Niepublicznej Szkole Podstawowej na Conrada 7. Mama dwóch córek.

kasia andrzejowska orig

Katarzyna Andrzejowska - de Latour

Absolwentka Akademii Muzycznej (Wychowanie Muzyczne); od ponad piętnastu lat zajmuje się jako polską muzyką ludową różnych regionów, szczególnie melodiami mazurkowymi. Gra na skrzypcach w manierze wiejskiej oraz na instrumentach perkusyjnych (ksylofon 4-rzędowy, cymbały rzeszowskie, dzwonki oraz baraban i bębenek obręczowy), a także drobnych instrumentach pasterskich, takich jak fujarka bezotworowa czy organki. Gry na skrzypcach uczyła się od ludowych muzykantów z różnych okolic Polski. Stara się wiernie odtwarzać starodawną muzykę, aby jej niezwykłe piękno mogło trwać jak najdłużej. Zachowuje oryginalne zdobienia, frazę, smyczkowanie, tempo i puls dawnych melodii. Grała w kapelach grających muzykę tradycyjną „Czarne Motyle”, „Kapela z Milanówka”, „Pies Szczeka”, obecnie tworzy grupą muzyczną „Karuzela”. Mama czworga dzieci.

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top