Ogród w wielkim mieście. Majówka

Zazieleniło nam się w ogrodzie, zakwitło to i owo, więc zapraszamy na Majówkę. W ogrodowej stoczni będziecie mogli zbudować jednostki pływające: tratwy, łódeczki, żaglowce. A może też powstaną zwierzątka albo ludziki? Poza tym uruchomimy zakątek wodny i kuchnię błotną. W planach: podlewanie, hamak, ognisko i co jeszcze razem wymyślimy:).

Zapraszają: Agata Maj i Magda Siciarek

Ogród w wielkim mieście to rodzinne spotkania w ogrodzie Stupociech. Na każdym trochę zabawy i twórczości, trochę obserwacji i badania przyrody. Spotkania nie mają struktury warsztatu, można w dowolnym momencie dołączyć i pożegnać się.

Na spotkaniach tworzymy dzieła sztuki i dziwne konstrukcje, badamy rośliny, kamienie, błoto, obserwujemy owady, ptaki i chmury. Rodziców zachęcamy, aby stali się pełnoprawnymi uczestnikami zajęć. Co robimy: podpatrujemy życie ogrodu, doświadczamy, odkrywamy tajemnice przyrody i jej cykliczną zmienność w kręgu pór roku, rozwijamy talenty artystyczne i konstrukcyjne, twórczo przekształcamy dary natury. Wykonujemy także bieżące prace ogrodnicze. Zapraszamy dzieci ok. 3-8 lat z rodzicami:)

Spotkania odbywają się cyklicznie: w soboty, 1 x w miesiącu, w ogrodzie, który przylega do budynku Stu Pociech. Warsztaty są kontynuacją projektu "Ogród w wielkim mieście" i "Ogrodowa Pracownia Działań Twórczych" realizowanych od 2008 roku.

 

Co warto wiedzieć:

- Termin: sobota 18.05, godz. 10.00 - 13.00

- zajęcia przygotowane są z myślą o dzieciach 3 - 8 lat, młodsze dzieci zapraszamy do swobodnej zabawy w ogrodzie.

- opłata 30zł (dziecko + rodzic), dwoje i więcej dzieci - 20zł od dziecka (opłata jest cegiełką na funkcjonowanie naszego ogrodu, od tego roku nie mamy dofinansowań na te spotkania),

- radzimy zabrać ubranie, które można zabrudzić, nie straszne nam warunki pogodowe, więc radzimy przygotować się na mróz, deszcz, słońce i komary - w zależności od pory roku,

 

Co się działo do tej pory - niektóre tematy naszych dotychczasowych spotkań:

Lodowe lampy, Pałac królowej śniegu, Ogród zwariowanych pomysłów, czyli model ogrodu zabaw, Zabawy z wiatrem i meteorologia, Drewniane zwierzaki, Strumyki i wodociągi, czyli ogrodowy system wodny, Patykowe chatki, Ogrodowa produkcja papieru, Lodowe krajobrazy Doliny Muminków, Patyczaki, czyli gałęziowe ludki, Gra terenowa - zagadki drzew, Ogrodowe ciemności, czyli dlaczego wieczorem jest ciemno, Świąteczna choinka dla ptaków, Wstęp do tropienia, Lodowe eksperymenty, Zwiastuny wiosny i wiosenne ptaki, Projekt mojego ogrodu

Przeczytaj o początkach Ogrodu Stu Pociech

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top