Strefa dziecka Jarmarku św. Jacka

Jak co roku gościmy w Stu pociechach Strefę dziecka Jarmarku dominikańskiego, którą organizuje zespół Charytatywni Freta. W tym roku aż 5 dni warsztatów i spotkań - od środy 15.08 do niedzieli 19.08.

Strefa Dziecka współorganizowana przez Fundację Sto Pociech oraz Charytatywnych Freta z okazji Jarmarku św. Jacka to specjalna przestrzeń i czas dla rodzin, które aktywnie pragną spędzić długi sierpniowy weekend w Warszawie. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, także rodzice będą mogli skorzystać z oferty kawiarni i uczestniczyć w ciekawych warsztatach.

Z pierwszego dnia Strefy Dziecka wyjdziemy obdarowani pluszowym misiem, którego wraz z Pracownią Materialistyczną uszyjemy podczas warsztatów rozpoczynających się o godzinie 11.30. Na następnych warsztatach wzbogacimy się o tajne przepisy na glicerynowe mydełka i popularne glutki, czyli slime.

Kolejne jarmarkowe dni Strefy Dziecka  to okazja do uczestniczenia w ciekawych warsztatach – dzieci będą miały okazje nauczyć się rozpoznawania otaczających nas gatunków drzew i krzewów oraz samodzielnie wykonać wakacyjne pamiątki z tego, co znajdą podczas swoich wędrówek.

W sobotę, 18 sierpnia do Fundacji Sto Pociech szczególnie zapraszamy rodziny zainteresowane edukacją alternatywną. Podczas warsztatów dzieci będą mogły przekonać się co oznacza zdobywanie wiedzy w sposób trochę inny niż w szkole, a rodzice spotkają się z praktykami edukacji domowej – rodzinami, które postanowiły nie posyłać dzieci do szkół i samodzielnie zadbać o ich edukację.

Niedziela, 19 sierpnia to ostatni dzień Strefy Dziecka. Zakończymy nasze świętojackowe świętowanie z Dorotą Łoskot-Cichocką jedną z autorek książki pt. „Kredkami do nieba”. Autorka poprowadzi spotkanie „Kredkami do nieba”, podczas którego dzieci zmierzą się ze zrozumieniem niedzielnej Ewangelii i przełożą ją na język sztuki plastycznej.

Wstępem na warsztaty organizowane podczas Strefy Dziecka są bilety- cegiełki w cenie 10 zł. Będzie można je zakupić w recepcji bezpośrednio przed warsztatami. Jeden bilet to dwa ciepłe posiłki dla podopiecznych grupy Charytatywni Freta.

Na warsztatach obowiązuje ograniczona liczba miejsc, prosimy o wcześniejsze zapisy na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty 15, 18,19 sierpnia adresowane są do dzieci powyżej 6 roku życia. Na warsztaty 17 i 18 sierpnia zapraszamy powyżej 5 roku życia, a młodsze dzieci (3+) w towarzystwie rodziców. Organizator zastrzega sobie prawo do zamiany terminu bądź odwołania warsztatów.  

Sto pociech organizuje w ramach Strefy dziecka Zakątek wodny. Zapraszamy Was do zabawy przy przelewaniu, chlapaniu, tworzeniu wodnych różności. Do tego kącika zapraszamy najmłodszych :) Zabawy w zakątku wodnym: środa: 12.30-14.00, czwartek i piątek 11.00-12.30.

 

Szczegółowy program Strefy Dziecka

15.08.2018 

 • 11.30 warsztaty szycia misiów pracowania materialistyczna

Do serca przytul…misia! Zwłaszcza tego zrobionego własnoręcznie. Na uczestników warsztatów będą czekały gotowe misiowe wydmuszki, które napełnimy przede wszystkim miłością i specjalnym misiowypełniaczem ;-). Liczba miejsc ograniczona, chociaż postaramy się, by nikt nie wyszedł bez misia.

 • 12.30 Sto pociech w zakątku wodnym 

Zapraszamy Was do zabawy przy przelewaniu, chlapaniu, tworzeniu wodnych różności. Do tego kącika zapraszamy najmłodszych :)

 • 14.00 warsztaty mydełka glicerynowe

Piękne, pachnące, a przede wszystkim samodzielnie wykonane mydełka to idealny pomysł na prezent i wzbudzenie łazienkowego zachwytu. Wykonamy praktyczną ozdobę każdej łazienki, a przy okazji odpowiemy na pytanie dlaczego mydło się pieni? Liczba miejsc warsztatowych – 15.

 • 16.00 warsztaty robienia slimów

Slime czyli popularny glutek to zabawka bijąca rekordy popularności w ostatnim czasie. Można ją łatwo przygotować z artykułów domowej chemii. Czego użyć i jak to połączyć, co sprawia, że slime jest slimem? O tym dowiemy się podczas warsztatów. Liczba  miejsc warsztatowych – 15.

16.08.2018

 • 11.00 Sto pociech w zakątku wodnym 

Zapraszamy Was do zabawy przy przelewaniu, chlapaniu, tworzeniu wodnych różności. Do tego kącika zapraszamy najmłodszych :)

 • 11.30 niektóre gatunki drzew

Podczas tego warsztatu poznamy otaczający nas świat drzew i krzewów. Dowiemy się jak jedzą drzewa, o czym rozmawiają, czego potrzebują by być szczęśliwe. Zrobimy lapbooki by lepiej zapamiętać to, czego doświadczyliśmy. Liczba miejsc – 15 osób. Bez zapisów.

17.08.2018

 • 11.00 Sto pociech w zakątku wodnym 

Zapraszamy Was do zabawy przy przelewaniu, chlapaniu, tworzeniu wodnych różności. Do tego kącika zapraszamy najmłodszych :)

 • 11.30 zrób sobie pamiątkę z wakacji

Podczas wakacji kuszą nas kolorowe stragany z pamiątkami, które zazwyczaj nie przetrwają do końca wakacji ;-) A gdyby tak samemu wykonać pamiątkę z wakacji z materiałów, które przywieziemy z tego niesamowitego miejsca na ziemi? Zwykły patyk, kamień czy muszelka może być dla nas najcenniejszy, jak dać im nowe życie przekonamy się podczas tego warsztatu. Liczba  miejsc warsztatowych – 15. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

18.08.2018 dzień edukacji alternatywnej

 • 11.30-13.00 warsztaty Tajemnica zjedzonej kanapki - układ pokarmowy

Co się dzieje z jedzeniem w naszej buzi? Po co nam ślina? Jak wygląda jedzenie w żołądku? Do czego nam potrzebne jelito cienkie? Jak powstaje kupa? Poznamy, krok po kroku, co się dzieje z kanapką w naszym ciele, od chwili włożenia kanapki do buzi aż po wizytę w toalecie. Każdy będzie mógł wykonać własny żołądek i pogmerać własnoręcznie w układzie pokarmowym. Oczywiście nie w swoim. Będzie mega brudno, a ręce upaprane aż po łokcie:) Awaryjnie przydadzą się dodatkowe ubrania, gdyby komuś nagle przedziurawił się żołądek. Liczba  miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

 • 14.30 -15.30 warsztaty teatr gramatyczny

Części mowy zmówiły się i grają teraz w teatrze. W niesamowitej sztuce wystąpią: Pan czasownik, Pan Rzeczownik, Pani Przymiotnik, Mały Przysłówek…. Kto jeszcze? I co się wydarzy? Zobaczymy gdzie poprowadzi nas dziecięca wyobraźnia. Podczas tego teatru wykonamy lalki – części mowy, które zagrają w naszej wyjątkowej sztuce.

 • 16.00 spotkanie z rodzicami-praktykami edukacji domowej

W przyjaznej atmosferze kawiarni Stu Pociech będą czekać rodzice – praktycy edukacji domowej. Chętni odpowiedzą na wiele kontrowersyjnych pytań i opowiedzą jak to jest być homeschoolersem.

19.08  Kredkami do nieba

 • 12.00-13.00 spotkanie kredkami do nieba

Spotkanie z najmłodszymi poprowadzi autorka książki „Kredkami do nieba” Dorota Łoskot-Cichocka. W ciszy i przy świecach spotkamy się najpierw ze Słowem Bożym. Potem to spotkanie przełożymy na język kredek, kolorowego papieru. Pokażemy światu to, o czym w ciszy mówił do nas Pan Bóg. Po spotkaniu autorka będzie podpisywać książki.

 • 14.30-15.30 warsztaty kredkami do nieba

Drugie spotkanie z Kredkami do nieba, dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w pierwszym. Poprowadzi je trenerka Grupy Charytatywni Freta.

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top